Ave Lepik • 9. juuli 2012 kell 7:50

Mustika keskus sai uue omaniku 

EfTEN Kinnisvarafond ostis senise suurima investeeringuna ligi 42 000 ruutmeetrise netopinnaga Mustika kaubanduskeskuse.

Investeeringuga kasvatas Eften Kinnisvarafond kolmandiku võrra fondi hallatava vara mahtu, mis nüüd ületab 70 miljonit eurot, ütles fondi valitseva Eften Capitali tegevjuht Viljar Arakas. Mustika keskuse tehingu väärtus oli 21,5 miljonit eurot. Keskust hakkab juhtima Eften Capitali kaubanduspindade ärijuht Toomas Õun.

Mustika keskuses on 21 500 ruutmeetrit üüritavat pinda, millest 93% on kaetud üürnikega (Prisma Peremarket, Olympic Casino, OnOff, BabyCity, ZooPlanet jt). Eften kavatseb investeerida keskusse 2 miljonit eurot, et võtta kasutusse veel täiendavad 4000 ruutmeetrit ja täita see poodide ja teenindusasutustega, ütles Arakas.

Investeeringutega on kavas parandada üürnike jaoks ka keskuse logistilist taset, näiteks ehitada lisaeskalaator.

„Mustika keskus asub Mustamäel strateegiliselt väga heas kohas, elanike koduteel nii Mustamäe kui Tammsaare teelt tulles. Lisaks oli tegemist sisuliselt viimase kaubanduskeskusega Tallinnas, mis polnud veel institutsionaalsete investorite käes. Numbreid ja asukohta vaadates nägime keskuses suurt potentsiaali,“ ütles Arakas.

Seni tegeles Mustika keskuse haldamise ja arendamisega Combinent OÜ. Kaubanduskeskuse hüpermarketi osa haldamise ja arendamisega tegeles tütarettevõte OÜ Incombinent.

Combinent OÜ 2011. aasta müügitulu oli 2,56 miljonit eurot, mis on 14% enam kui 2010. aastal. Ettevõtte kasum majandustegevusest oli 0,12 miljonit eurot, mis kasvas aastaga 16%. Combient OÜst kuulub 38% Aivar Leinemannile, 38% Andrus Leinemannile, 12% Denno Drellile ja 12% Nelly Drellile.

Eften Kinnisvarafond on Viljandis arendamas UKU kaubanduskeskust, mille avamine on plaanitud novembri algusesse. Lisaks kuulub Eften Kinnisvarafondile kahasse Silikaat grupi tütarettevõttega Lepa Keskus Pärnus. Fondi portfellis on 12 objekti kogupindalaga 75 000 üüritavat ruutmeetrit, mis jaguneb büroo-, teenindus, müügi- ja laopindade ning avaliku sektori kasutuses kinnisvara vahel.

Tehingut nõustas Seven Real Estate ja tehingut finantseeris SEB Pank.

Eften Capital AS on 2008. aastal grupi Eesti ettevõtjate asutatud varavalitsemisettevõte, mis valitseb peamiselt ärikinnisvara- ja investeerimisfonde.

 

Hetkel kuum