Rainer Saad • 24. august 2012 kell 6:18

Lance Armstrong jääb Tour de France’i tiitlitest ilma

Legendaarne USA profijalgrattur Lance Armstrong jääb ilma kõigist Tour de France’i seitsmest tiitlist, teatas Ameerika Ühendriikide dopinguselts USADA.

„Ta saab eluaegse võistluskeelu ning kõik tema tulemused alates 1998. aasta 1. augustist tühistatakse,” ütles USADA esindaja Annie Skinner, vahendas Bloomberg.

USADA juht Travis Tygart ütles, et Lance Armstrong on loobunud katsetest kohtulikult taastada oma nõudmised tiitlitele.

Armstrongi sõnul pole ta kunagi keelatud aineid kasutanud ning on kohtumenetlusest väsinud ja peab seda ebaõiglaseks. „Ma keeldun osalemast protsessist, mis on nii ühepoolne ja ebaõiglane,” ütles ta.

USADA esitas Armstrongile süüdistuse selle aasta juunis, süüdistades teda, kolme U.S Postal Service meeskonna arsti ja kahte ametnikku keelatud ainete kasutamises ja ebaseaduslikus edasimüügis.

Armstrong, kes lõpetas karjääri 2011. aastal, võitis Tour de France’i aastatel 1999-2005. Karjääri jooksul elas ta üle võitluse vähiga ning lõi heategevusühingu Livingston, mis on vähivastaseks võitluseks kaasanud üle 470 miljoni dollari.

Peale Tour de France’i tiitlite on Armstrong võitnud Sydney olümpiamängudelt pronksi, 1993. aastast maailmameistritiitli ja teisi tähtsaid auhindu. 

Hetkel kuum