Alyona Stadnik • 10. november 2012 kell 7:46

Seli võttis asja käsile

"Neinar, krt, sa pead selle asja ise käsile võtma," ütleb r-i põristades Eesti sportlane Fred Kudu 1980. aastatel lõunalaagris. Nüüd siis on see tehtud.

Seli tuli vasaraheites Eesti noorte ja juunioride meistriks ning täiskasvanute seas 3. kohale vasaraheitmisel. Seli sõnul on sportlastele kõige kõrgem aste saada olümpiavõitjaks või spordi kõige suuremaks juhiks. Olümpiavõtjat temast ei saanud. Nüüd võtab asja käsile ning hakkab järgmised neli aastat Eesti Olümpiakomiteed juhtima.

Neinar Seli saabub Eesti Olümpiakomitee täiskogule koos endise presidendi Mart Siimanniga. Ta on näost väsinud, aga tema silmad säravad ja ta tunneb ennast juba võitjana. Selil on seljas olümpiaembleemiga ülikond, ta kõnnib enesekindlalt Sokos Viru Hotelli. Seal patsutavad talle õlale toetajad, kõik tahavad temaga juttu rääkida ja kätt suruda. Enne täiskogu üritab Seli veel paljude inimestega rääkida. Teist kanditaati Madis Kallast ei ole näha, ta istub vaikselt saalis ning ootab, millal täiskogu peale hakkab. Ühel hetkel räägib Gerd Kanteriga, keda ta soovis ka EOK asepresidendiks.

Seli on kõnega vaeva näinud, teinud slideshow ning pannud sinna oma CV. Esinejatel on enda tutvustamiseks aega 15 minutit, Seli saab hakkama 14.31ga.

„Kui ajalehti lugeda, siis meie tänased valimised võivad tunduda olulisemad kui Ameerika presidendivalimised. Ma tahaksin kõiki maa peale tagasi tuua. Mina olen siin maa peal kahe jala peal kogu aeg olnud,“ lausub Seli.

Ta märgib, et üritab meelelahutusest eemale hoida. „Sport ja tsirkus on erinevad asjad,“ viitab ta ajakirjandusele, kes teeb tema hinnangul valimistest tsirkuse.

"Sportlane, õpilane, õppejõud, ametnik, manager," näitab Seli slaide oma tegemistest. Ta jätkab oma programmi tutvustamisega. "Toimivat süsteemi ei saa pea peale pöörata. Uuendused on vajalikud, aga neid ei saa teha uuenduste enda pärast," märgib ta.

 

„Hea, et sa tulid,“ tänab Seli toetajaid ja patsutab õlale. Tema toetajaid ei häiri see, et Selil on hämar taust ettevõtluses. "Mulle meeldib, kuidas ta oma majandusasju ajab," kommenteerib Eesti Jalgratturite Liidu president Jaan Toots. Ta lisab, et see, kes majanduses tegutseb, saab öelda, kas ta tegutseb hästi või halvasti. "Mida suurem ärimees, seda rohkem on kisa," arvab Toots.

Eesti Tennise Liidu president Urmas Sõõrumaa leiab, et EOK president peaks olema autoriteetne. "Kui võrrelda Neinar Seli ja Madis Kallast, siis kummal on hämaram taust? Minu arust on Selist kõik ära kirjutatud, mis veel kirjutada annab," ütleb Sõõrumaa.

Oliver Kruuda ütleb, et tema ei hääletanud kummagi poolt - ei osanud valikut teha.

Seli aga nimetab hämarat tausta müüdiks. "Mul ei ole midagi 1990. aastatest häbeneda," märgib Seli.

Neinar Seli valiti Eesti Olümpiakomitee presidendiks. Ta lubab oma fookust parandada, paljudest tegevustest loobuda ja keskenduda tegevusele EOKs.

Hetkel kuum