19. november 2012 kell 3:03

Tooli firmad üllatasid

Toomas Tooli suurosalusega Silvano ja Arco Vara kolmanda kvartali tulemused näitasid eelmiste kvartalitega võrreldes oma teist palet.

Pikalt börsifirmade pailapse rollis olnud ehk paari viimase paari aasta jooksul häid tulemusi näidanud Silvano Fashion Group suutis küll käivet veidi kasvatada, kuid kasv on hoo maha võtnud ning tulemused jäid alla ka analüütikute ootustele. Samas suutis Arco Vara eelmise aasta sama ajaga võrreldes kahjumist välja tulla, teenides tagasihoidliku kasumi.

Silvano FG käive oli kolmandas kvartalis 32,4 miljonit eurot, mis on mulluse sama perioodiga võrreldes 6,8% suurem. Ärikasum oli 4,8 miljonit ning see on aastataguse ajaga võrreldes langenud 60,8%.

Arco murdis kasumisse.

Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartali 1,7 mln eurose puhaskahjumiga teenis Arco Vara tänavu puhaskasumit 200 000 eurot. Samas käive vähenes 37,2% ehk 4,9 mln eurole, teatas ettevõte börsile.

Arenduse üksuse ärikasum püsis mullusel ehk 0,4 miljoni eurosel tasemel. Teenindusdivisjoni kasum kasvas nullkasumilt 0,6 mln eurole. Ehitusdivisjoni kahjum vähenes 1,4 mln eurolt 0,1 mln eurole.

Ettevõte märkis vahearuandes, et ehitusdivisjonis on ehituslepingute sõlmimine tagasihoidlik. Samas kui teenindusdivisjon kasvab. See väljendub järgmistes arvudes: vahendustehingute arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on tõusnud 6% ning hindamisaktide arv 8%. Samal ajal on maaklerite arv suurenenud 1% ja hindajate arv 31%.

Ettevõte on tõmmanud koomale tööjõudu. Kvartaliga vähenes töötajate arv 13 inimese võrra Eestis ning viie inimese võrra nii Lätis kui Bulgaarias. Muutus on veel suurem, kui võrrelda eelmise aasta septembri lõpuga, kui Arco Varas töötas 147 töötajat, nüüd vaid 103.

Ettevõte ütles vahearuandes, et edasipidi keskendutakse olemasolevate ressursside efektiivsemale kasutamisele ja juhtimisstruktuuri lihtsustamisele. Soovitakse vähendada ennekõike formaalseid juhtimistasandeid ja lihtsustada otsustamis- ja vastutusmehhanismi.

Neljandas kvartalis jätkuvad muutused kontserni struktuuris, lõpule jõuavad kulude vähendamisplaanid, tõhustatakse juhtimist ja jätkatakse ettevalmistusi kontserni kapitaliseerituse parandamiseks ja likviidsusriski vähendamiseks.  

Silvano FG aktsia reageeris avaldatud tulemustele reedel langusega.

Kuidas hindasid ettevõtete tulemusi analüütikud, loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Autor: Romet Kreek, Rivo Sarapik

Hetkel kuum