Raivo Sormunen • 22. november 2012 kell 10:42

LHV sihib veelgi noteerimata firmasid

LHV Varahaldus juhatuse esimees Mihkel Oja tunnistab, et Nortali aktsiate ost oli nende pensionifondide jaoks esimene investeering mittenoteeritud ettevõtete aktsiatesse. Samas ei pruugi see panga jaoks jääda viimaseks omataoliseks.

LHV ostis oma XL, L ja M pensionifondidesse 8,5% Baltikumi suurimas IT-firmas Nortal (vana nimega Webmedia). Investeeringu mahuks oli panga sõnul 1,96 miljonit eurot, mis annab Nortali väärtuseks 23 miljonit eurot. Tehinguga IT-firmasse lisaraha ei liikunud, müüjateks olid LHV sõnul olemasolevad aktsionärid, kelle seas oli ettevõtte endisi ja praegusi töötajaid ja finantsinvestoreid.

„Tegemist oli seda tüüpi investeeringutest esimesega. Mõned võlakirjad meie fondides pole samuti noteeritud, aga see on eraldi teema,“ märkis Oja. Varahalduse juhi sõnul on LHV pensionifondidel horisondil ka teisi mittenoteeritud firmasid, kuid arusaadavatel põhjustel ei soovi ta selle kohta infot praegu avaldada.

LHV fondid on siiani investeerinud küll Balti mittenoteeritud ettevõtetesse, kuid mitte otse, vaid läbi BaltCap private equity fondide.

Oja sõnul lubab praegune seadusandlus mittenoteeritud väärtpaberitesse investeerida 10% fondi varade mahust. „Loodame, et tulevikus see piir pensionifondide jaoks tõuseb. See on oluline eeldus, et pensionifondid saaks investeerida börsiväliselt, sh. mittenoteeritud Eesti ettevõtetesse,“ lõpetas Oja.

LHV pensionifondid on Eestisse investeerinud 21% oma varadest ehk 49 miljonit eurot. Seega moodustab Nortali investeering 0,8% LHV pensionifondide investeeringute mahust. Panga sõnul liigub Nortal selles suunas, et saada börsivalmis ettevõtteks.

Hetkel kuum