Indrek Kald • 5. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Eesti elektriautode osakaalult maailmas 2. kohal

Elektriautode osakaalu järgi kõigist registreeritud mootorsõidukitest on Eesti eelmise aasta lõpu seisuga Norra järel maailmas teisel kohal.

Kui Eestis on registreeritud üks elektriauto iga tuhande sõiduauto kohta, siis Norras on vastav näitaja neli. Eestile järgneb Holland, kus iga tuhande sõiduauto kohta on registreeritud 0,6 elektriautot, kirjutab whatcar.ee.

Inimeste huvi tõusus elektriautode vastu mängis mullu olulist rolli Eestis müüdavate elektriautode valiku suurenemine, kiirlaadimisvõrgu valmimine ning inimeste teadlikkuse tõus elektriautodest.

Kui 2011. aastal esitati KredExile täiselektriautode ostmiseks 16 taotlust, siis eelmisel aastal 93. Kokku on esitatud 109 taotlust ja toetus on välja makstud 79 taotlejale. Maksimaalne toetussumma ühe täiselektriauto kohta on 18 000 eurot, millele lisaks hüvitab KredEx kodulaadija maksumuse kuni tuhat eurot.

Kõige rohkem on taotlusi esitatud Nissan Leafi ostmiseks, sellele järgnevad Fiat Fiorino EV ja Mitsubishi iMiev.

Alates novembri teisest poolest võtab KredEx vastu ostutoetuse taotlusi ka pistikust laetavate hübriidautode soetamiseks. Sõltuvalt aku mahutavusest jääb nende sõidukite toetussumma vahemikku 3000–12 000 eurot auto kohta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum