Rainer Saad • 28. veebruar 2013 kell 10:19

Britid võivad hiinlaste tõttu töötada 75. eluaastani

Majandus- ja äriuuringute keskuse (CEBR) uuringu kohaselt võib juhtuda, et hiinlaste suure säästmise tõttu peavad praegu kahekümnendates britid töötama kuni 75. eluaastani, kirjutas CNBC.

Uuringu järgi leiab arenevates riikides, eesotsas Hiinas, aset ülemäärane säästmine ja riigi osakaalu suurenemine maailmamajanduses hoiab intressimäärad mitmed aastad madalad. See tähendaks, et pensionifondid jääksid alarahastatuks ning aastatootlused madalaks.

„Et minna pensionile sellise elustandardiga nagu eelmised pensionileminejad, peavad nad töötama oluliselt rohkem, kui on praegune pensioniiga,“ ütles CEBRi juhatuse esimees Douglas McWilliams.

Praegune Briti pensioniiga algab meestel 65. eluaastastest ning naistel 60. eluaastast. Kuid juba aastaks 2020 prognoositakse nii meeste kui naiste pensioniea alguseks 66. eluaastat.

„Praegu on hiinlased kõige rohkem investeerinud Aafikasse ja Lõuna-Ameerikasse, aga ka USA valitsuse võlakirjadesse. Kuid nad peavad hakkama investeerima teistesse varadesse nagu lääneriikide ettevõtted ja kinnisvara,“ ütles McWilliams.

Hetkel kuum