Kristi Malmberg • 8. aprill 2013 kell 10:50

Olympic sihib taas Ukraina turgu

Peaminister Andrus Ansip sõidab neljapäeval koos ettevõtjatega ametlikule visiidile Ukrainasse, teiste hulgas on kaasas ka Ukrainas näppe kõrvetanud OEG omanik Armin Karu.

Mõned aastad tagasi tõmbus OEG oma kasiinodega Ukrainast välja, kuna seal kehtestati mängurlust piiravad seadused ja Ukraina rahandusministri määrusega peatati kõikide sealsete kasiinoettevõtete litsentsid kontrollide läbi viimiseks.Tollal suhtlesid OEG huvide kaitseks oma Ukraina kolleegidega nii välisminister Urmas Paet kui peaminister Andrus Ansip.

OEG juhatuse assistent vastas Äripäeva küsimusele, mida Karu täpsemalt Ukrainas teeb, järgmist: "Tegemist on peaminister Andrus Ansipi ametliku visiidiga Ukrainasse. Peaministrit saadab äridelegatsioon, mille liikmete hulka kuulub ka Armin Karu. Täpsemat informatsiooni visiidi osas saab küsida valitsuse kommunikatsioonibüroo meedianõunikult Liina Kersnalt."

Ansip kohtub oma Ukraina kolleegi Mõkola Azarovi ning Ukraina presidendi Viktor Janukovitšiga.

Lisaks kohtub peaminister ka Ukraina riigitulude ministeeriumi juhi Oleksandr Klimenkoga. Kohtumistel on arutlusel riikidevahelised suhted, majanduskoostöö ning Ukraina majanduskliima ja -areng.

Koostöös välisministeeriumi ja Eesti saatkonnaga Ukrainas kutsuti delegatsiooni ka Ukrainas tegutsevad Eesti suurinvestorid. Delegatsiooni kuuluvad Hillar Teder (Arricano Real Estate S.A), Fjodor Berman (BLRT Group), Armin Karu (Olympic Entertainment Group AS) ja Priit Rohumaa (Viru Keemia Grupp).

Neljapäeval toimub kohtumine Ukraina peaministriga, reedel presidendiga. Tagasi kodus on delegatsioon reede õhtul.

Hetkel kuum