Alyona Stadnik • 8. aprill 2013 kell 13:54

Teder Ukrainast: kasvavale ärile on vaja poliitilist tuge

Koos peaministriga Ukrainasse sõitev kinnisvara- ja kaubandusärimees Hillar Teder ütles, et kui sisened uuele turule, siis algul nuusutad, aga pärast viie aastast tegutsemist on vaja äri kasvatamiseks poliitilist tuge.

„See on nii tähtis reis, seal on kõneisikud olemas. Mind kutsuti ja ma tahtsin ka ise minna," märkis Teder. Reisi eesmärkidest rääkides, lausus Teder, et seda peaks küsima peaministrilt.

Teder ei usu, et selle visiidiga hakkab midagi uut tema äridega toimuma. „Pigem see on tavapärane visiit. Palju on ju räägitud sellest, et kaks asja peaks käsikäes käima- poliitikud ja ettevõtjad,“ märkis Teder.

"See toetab ka Eesti ettevõtluse arengut. Eesti on nii väike maa, et peab ka mujal asju tegema," selgitas Teder.

Ta tõi näitena Soome, kus poliitikud liiguvad koos ettevõtlushuvidega ning Venemaa, kus poliitikud on jäänud ettevõtlusest maha. "Peab olema tasakaal ning päeva lõpuks peaks olema rohkem kindlustunnet ning väljendumine ka riigi maksutuludes," sõnas Teder.

Rääkides Eestist ütles Teder, et pigem on siin nii olnud, et poliitikud ajavad oma asja ja ettevõtjad oma. "Täna on jõutud siiamaani, et need, kes on Eesti turul mingi positsiooni ära võtnud, need tahaksid mujal riigis midagi teha. Tavaliselt on see riik arengutasemelt natukene maas või selle ala ettevõtlus, millega tegeletakse, on puudu,“ selgitas ta.

Kui otsustatakse uuele turule siseneda, siis vaadatakse turgu, mis on suurem. „Alguses sa lähed sinna turule nuusutama, mis seal toimub ja siis ei ole sul poliitikuid vaja. Teed ise oma äriotsuseid, et aru saada, kas sul on või ei ole seda vaja. Siis toimetad seal neli-viis aastat ja ühel hetkel, kui äri kasvama hakkab, siis on vaja ka poliitilist tuge,“ märkis Teder.

Teder ei usu, et Ansipi visiit on kuidagi soetud sellega, et Ukrainast on mitmed Eesti ettevõtted ära tulnud.

 

Hetkel kuum