Indrek Kald • 30. september 2013 kell 6:47

Soome börsifirma koondab Saaremaal

Kuressaares elektroonikaseadmeid ja -komponente tootev Soome börsifirma Incap koondab selle nädala lõpus 15 töötajat, sest nõudlus on kõvasti vähenenud.

Incapi korporatsiooni kommunikatsioonijuht Hannele Pöllä kinnitas Saarte Häälele, et Kuressaare tehases valmistatavate toodete nõudlus on kõvasti vähenenud. "Teeme pidevalt jõupingutusi, et leida Kuressaare tehase jaoks uusi kliente ja samas tugevdada sidemeid praeguste klientidega," kinnitas ta ning avaldas lootust, et praegused sammud on ajutised ning juba varsti läheb olukord paremaks.

"Oleme kokku leppinud firmaga, kes osutab personaliteenuseid, et nad pakuvad kõigile 15 töötajale, keda koondamine puudutab, uut töökohta Tallinnas," lisas Pöllä.

Ühe ajalehega rääkinud töötaja sõnul on põhjus ka puuduv tooraine, millest detaile teha, samas on töötajaile teadaolevalt ka paljud kliendid pika ootamise tõttu tellimustest loobunud.

Helsingi börsil noteeritud Incap tegutseb Soomes, Eestis, Indias ja Hiinas. Kontserni käive ulatus mullu 64 miljoni euroni. Ettevõte annab tööd 610 inimesele.

Hetkel kuum