30. september 2013 kell 21:00

Toomas Aak asub Mainor Ülemiste etteotsa

ASi Mainor Ülemiste juhatuse esimehe ametikohale asub alates oktoobrist Toomas Aak, kes eelnevalt oli ASi NCC Ehitus juhatuse esimees. Ametikohalt lahkuv Taavi Toots jätkab ettevõtete arendamist äriarendusteenuste firmas BD Partners, kirjutas ehitusuudised.ee.

“Jah, vastab tõele, ega muidu poleks ju pressiteadet välja tulnud,” vastab Aak küsimusele, kas vastab tõele, et NCC juht vahetub.

Uurin, mis saab Aagi uueks väljakutseks. “See pole saladus ja selle kohta peaks ilmuma ka pressiteade. Hakkan tööle Mainor Ülemiste ASi juhatuse esimehena,” rääkis Aak.

“Initsiatiiv tuli minu enda poolt ning töösuhte lõpetasime poolte kokkuleppel,” ütles Aak.

Piirkonna arendaja igas mõttes. Aak rääkis, et tema vastutusvaldkond ei piirdu ainult kinnisvaraga, vaid kogu Mainor Ülemiste arendamisega, mille üks osa on kindlasti Ülemiste piirkonna edasiarendamine, atraktiivsemaks muutmine, müümine ning nn endise Dvigateli piirkonna avamine linnaruumile.

Aagi asemele asub seni NCCs ehitusdirektorina töötanud Toomas Alle.

“Aasta tagasi, veel enne, kui Mainor ASi juhatuse esimees Peeter Tohver ametikohale asus ja oma meeskonda looma hakkas, oli Mainor Ülemistesse vaja juhti, millele Taavi Toots pakkus välja lahenduse ning on suurepäraselt täitnud oma rolli vahejuhina. Aasta on olnud tulemuslik, hea energia ja edusammudega – suutsime ärikasumit peaaegu poolteist korda kasvatada. Nüüd tuleb sama tempoga Ülemiste City edulooga jätkata,” kommenteeris Mainor Ülemiste nõukogu esimees Ülo Pärnits teatepulga edasiandmist Toomas Aagile.

“Olen Ülemiste City targa äri linna arengut viimasel ajal jälginud ja Peeter Tohveri pakkumine oli ahvatlev, sest Ülemiste City on Eesti üks suuremaid ja edukamaid arendusprojekte,” sõnas Aak.

On, mida jagada. “Kolmteist aastat töökogemust NCC Ehitus ASi juhina on andnud mulle teadmiste ning kogemuste pagasi, mida saan edukalt rakendada Ülemiste City arendamisel üheks põhjamaade suurimaks teadmistel põhinevaks majanduslinnakuks,” ütles Aak.

“Vajasime Mainori meeskonda juhtima eelkõige kinnisvara taustaga inimest ja aktiivset arendajat, kes Toomas Aak kahtlemata on,” selgitas Mainor ASi juhatuse esimees Peeter Tohver.

Kiiduväärt juht. “Toomas on tõestanud ennast hea juhi ning väärtusliku meeskonnaliikmena – ta on olnud meie suurprojekti, Lõõtsa  8a asuvate kolmiktornide rajamise eestvedaja, mida ehitas NCC Ehitus,” rääkis Tohver. Aagi käe all on varem valminud ka Ülemiste kaubanduskeskus.

Tohveri sõnul saab Aagi peamiseks tööülesandeks Ülemiste City kiire arendamine multifunktsionaalseks linnakuks koostöös Technopolis Ülemiste ASiga ning linnaku tuntuse kasvatamine mujal maailmas, eesmärgiga tuua Ülemiste Citysse rahvusvaheliste firmade esindusi.

Hetkel kuum