Indrek Kald • 12. november 2013 kell 9:50

Elron: oleme valmis üleriigiliseks opereerimiseks

Sel nädalal kinnitasid raudteeomanikud uued sõiduplaanid, mille alusel soovib Elron teenindada üleriigilist reisirongiliiklust alates 1. jaanuarist 2014.

"Uued sõiduplaanid toovad kaasa reaalse väljumiste arvu kasvu – 1. jaanuarist kahekordistub Viljandi, Türi, Tartu ekspress- ja Narva liinil igapäevaste väljumiste arv," sõnas Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip pressiteates.

Tema sõnul toovad uued sõiduplaanid ka paremad sõiduajad. "Narva liinil hakkab reisirong olema kiireim viis hommikul Tallinna pääsemiseks ning ka mujal on sõiduajad märkimisväärselt vähenenud," selgitas Ossip.

"Oleme lõpetamas ka oma koolitusprogramme, mille raames koolitatakse kõik meie oktoobris värvatud rongijuhid ja klienditeenindajad, tagades nii neile valmisoleku asuda teenindama 1. jaanuaril üleriigilist reisirongiliiklust," lubas ta.

Elronile on Stadler tänaseks tarninud kogu elektrirongipargi ning 12 uut diiselrongi. "Kokkuvõtvalt saab öelda, et meil on olemas rongid, personal ja muu ning Elron ootab 1. jaanuari, et asuda pakkuma ka väljaspool Harjumaad head, kiiret reisirongiteenust," lausus Ossip.

Samas nõustus Tallinna halduskohus eile riigihangete vaidlustuskomisjoni otsusega, et riik oleks pidanud Eestis reisirongiliikluse korraldaja leidma riigihankega. Majandusministeerium analüüsib ja otsustab edasised sammud lähiajal.

Riik andis tulevast aastast Elronile (varasem nimi Elektriraudtee) ainuõiguse korraldada Eestis reisirongliiklust. Lepingu vaidlustas vaidlustuskomisjonis Marcel Vichmannile kuuluv AS Edelaraudtee.

Eesti Liinirongid on riigile kuuluv ettevõte, kes tahab pakkuda üleriigilist reisijateveoteenust uute Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega, tehes seda Elron kaubamärgi alt.

Hetkel kuum