Vene miljonite sissevool

08. jaanuar 2014, 14:21

Jõukatele Vene ettevõtjatele kinnisvarainvesteeringuid pakkuva OÜ Capital Mill kaudu on Balti riikidesse voolanud 160 miljonit eurot.

Elamislubade skandaali ajal sattus firma küll raskustesse, ent praegu kiidavad venelastest kunded Eestit.

Kui kevadel 2011 Äripäevale intervjuud andes märkisid Capital Milli (toona Solution Management) juhid ning omanikud Igor Mölder ja Marko Kull, et ettevõtte juhtimisel ostetud ärikinnisvara hinnanguline väärtus on 40 miljonit eurot, siis praegu räägivad nad neli korda suuremast summast.

"Oleme investeerimisel teenuse pakkujad. Oleme alates 2008. aastast meelitanud Baltimaadesse 160 miljonit eurot otseinvesteeringuid," kinnitab Mölder. Peamiselt ida poolt pärit investoritele pakutakse täisteenust alates kinnisvara väljavalimisest ja ostust kuni selle müümiseni, vahepealne periood hõlmab rahavooprojektide arendamist ning majandamist.

"Meie teeme investoritele ettepanekuid, kuid lõpliku otsuse võtavad nad ise vastu," märgib Kull Capital Milli rolli kohta.

Et kogu nende äri põhineb usaldusel ja projektide kasumlikkusel, valitakse ja hinnatakse investeerimisobjekte väga põhjalikult. Iga projekt peab end ise ära tasuma, kuna selle taga on konkreetse eraisiku vara, kelle ees Capital Mill vastutab. "Eks meie ettevõtte kasumlikkus sõltub ka sellest, kas me kasvatame investeeringu väärtust," lisab Mölder.

2009. aastal oli ettevõttel raske moment, kus omanikel käis läbi ka mõte uksed kinni panna. Õnneks leiti investorid ning äri sai taas hoo sisse.

Kas Bobrov aitas teil edasi minna? "Me ei tea midagi," ei lähe Mölder ega Kull küsimuse peale õnge.

Teine raske moment oli ettevõttel elamislubade skandaali ajal. "Siis tuli investoritele ikka väga selgitada, mis toimub," meenutab Mölder. "Meie investoritele Eesti meeldib. Võrreldes näiteks Läti ja Leeduga, kus Capital Mill samuti tegutseb, on Eesti suureks eeliseks notari- ja kõiksuguste registritoimingute kiirus ja lihtsus," kiidab ta.

Viimast aastat hindavad nad stabiilseks. Kapitali on turul väga palju. Ärikinnisvara müüjad tunnetavad seda ja kohati küsitakse ulmehindu. Kuid ostjate hirm pole kadunud ja käib pidev võitlus ahnuse ja hirmu vahel, märgib Kull.

Capital Milli viimane tehing Eestis oli oktoobris. Kuid kui pole mõistlik osta, arendatakse ise. Nagu näiteks äsja valminud Navigatori ärimaja Tallinnas Laeva tn 2.

Samal aadressil Capital Milliga on registreeritud veel ligi 60 firmat, nende hulgas ka Bobroviga seotud ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 10:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing