Vene raha ostis tootmishooneid

11. aprill 2014, 11:22

Kinnisvarafond EEREIF müüs eelmisel nädalal Capital Mill OÜga seotud investoritele Pharmadule tootmishoone Jüri tööstuspargis ning metalltoodete müüja BE Steel laohoone Maardus.

Müüdud hooned moodustasid kokku ligi 11 000 ruutmeetrit lao-  ja tootmispinda, teatas EEREIF. Tehingu hinda ei avalikustata.

Müüdud hoonete pikaajalised rentnikud on Jüris Pharmadule, kes on Eestis turuliider moodulhoonete ja tehaste täislahenduste pakkujana farmaatsia- ning biotehnoloogiaettevõtetele, ning Maardus metalltoodete müügiga tegelev BE Group.

„Fondi varade müük on kulgenud edukalt. Koos veebruaris müüdud Telliskivi loomelinnakuga on tänaseks müüdud ca 30% fondi varadest. Hetkel jätkuvad läbirääkimised valitud investoritega fondi ülejäänud varade müügi üle,“ kommenteeris tehingut EEREIFi fondijuht Tõnu Pekk.

Kinnisvarafond EEREIF on 2008. aastal loodud kinnisvarafond, mis on investeerinud Ida-Euroopa ärikinnisvara objektidesse. 2013. aastal algas Fondi tähtaegne likvideerimine, mis lõpeb 2014. aasta novembris.

Jõukatele Vene ettevõtjatele kinnisvarainvesteeringuid pakkuva OÜ Capital Mill kaudu on Balti riikidesse voolanud 160 miljonit eurot. Capital Milli investorite seast leiab ka Postimehe suuromanikust ravimiärimehe Margus Linnamäe.

Kui kevadel 2011 Äripäevale intervjuud andes märkisid Capital Milli (toona Solution Management) juhid ning omanikud Igor Mölder ja Marko Kull, et ettevõtte juhtimisel ostetud ärikinnisvara hinnanguline väärtus on 40 miljonit eurot, siis praegu räägivad nad neli korda suuremast summast, kirjutas Äripäev tänavu jaanuaris.

"Oleme investeerimisel teenuse pakkujad. Oleme alates 2008. aastast meelitanud Baltimaadesse 160 miljonit eurot otseinvesteeringuid," kinnitab Mölder. Peamiselt ida poolt pärit investoritele pakutakse täisteenust alates kinnisvara väljavalimisest ja ostust kuni selle müümiseni, vahepealne periood hõlmab rahavooprojektide arendamist ning majandamist.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. April 2014, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing