Marta Jaakson • 17. märts 2014 kell 12:41

"Tulumaksuvaba miinimumi tõus on õilis valik"

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas täna riigikogus arupärimisele tulumaksuvaba miinimumi tõusu osas, et maksumäär peab alanema koos maksuvaba miinimumi tõusuga.

"Olen seda kogu aeg kaitsnud. Maksumäär peab alanema koos maksuvaba miinimumi tõusuga. Tööjõumaksud on Eesti strateegiline probleem," teatas ta.

Minister lisas, et madalapalgaliste maksukoormus on Eestis täna keskmisel tasemel.

Maksukoormus võiks aga tema hinnangul olla protsentuaalselt suhteliselt vähemuutuv. "Miinimumi tõus peab olema jätkusuutliku tempoga – see ei tohi olla liiga kiire," ütles Ligi.

Küll aga on ta kategooriliselt alampalga ja tulumaksuvaba miinimumi sidumise vastu. "Arvan, et tööandjad on alampalga tõusu osas konservatiivsed, et maksuvaba miinimumi tõus sellega kaasa käia ei jõua. Ma ei pea võimalikuks seda, et riik vaikselt loobub tulumaksu korjamisest," selgitas ta.

Küsimusele, kust leitakse ressurss tulumaksuvaba miinimumi tõstmiseks, vastas Ligi, et kõik toimub millegi arvelt. "Arvan, et tulumaksuvaba miinimum on õilis valik.  Olemasolev valitsus ei ole veel otsustanud, mis seda võimaldab," ütles rahandusminister.

Hetkel kuum