Uuring: 3D-printerite turg kasvab 500%

02. aprill 2014, 00:00

Uurimisfirma Canalys prognoosib, et järgmise viie aastaga kasvab 3D-printerite turg 500 protsenti ja sektori kogukäive kerkib 11,7 miljardi euroni. Äsja avaldatud numbrite järgi oli kogu valdkonna käive eelmisel aastal 1,8 miljardit eurot. Tänavu  peaks käive suurenema 2,75 miljardi euroni.

Canalysi hinnangul kasvab sektor viie aastaga 500 protsenti. See tähendab, et aastane kasvumäär on 45,7 protsenti. “Praeguseks on 3D-printimine muutunud uuest ja kiidetud, kuid suuresti tõestamata tootmisprotsessist tehnoloogiaks, mis on suuteline tootma tõelisi, innovaatilisi ja keerulisi tooteid,” ütles Canalysi vanemanalüütik Tim Shepherd.

Väiksem hind lubab menu koguda. 3D-printimine ehk kolme­dimensiooniliste objektide loomine digitaalsetest mudelitest kogub populaarsust ja jõuab massidesse. 3D-printida saab kõike alates ravimitest kuni tarbekaupadeni. Varem oli tehnoloogia leviku takistuseks üüratult kallis tehnika, nüüd müüakse mõni aasta tagasi 20 000 eurot maksnud printereid vaid 700 euroga.

3D-sektorile on suurt kasvu ennustanud ka teised ettevõtted. Bostoni nõustamisfirma Lux Research prognoosis, et aastaks 2025 on 3D-printerite turu suurus 6 miljardit eurot. Tehnoloogiatrende järgiv ja analüüse koostav ettevõte Wohlers Associates prognoosib, et aastaks 2021 on kogu sektori suurus 7,8 miljardit eurot.

Valdkond alles sipupükstes. Samas on 3D-printereid tootvate ettevõtete aktsiad väga volatiilsed. Eelmisel aastal tõusid aktsiad keskmiselt üle 50 protsendi, kuid  tänavu on suund olnud kindlalt allapoole.

Vaatamata sellele hindab Canalys 3D-printereid tootvate ettevõtete põhinäitajaid heaks. ­Canalysi vanemanalüütik Tim Shepherdi sõnul takistavad 3D-sektori kasvu printimise kiirus, vähene materjali ja värvi valik.

“See kiiresti arenev turg on alles imikueas. Järgmistel aastatel lisandub suuri tegijaid, kes mõjutavad kogu sektorit,” ütles Shepherd ja märkis, et üks tähtis mängija on kindlasti Hewlett-Packard.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2014, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing