Teeremont näpistas Moller Auto Tallinna käivet

Kaisa Gabral 09. aprill 2014, 17:54

Möödunud aastal vähenes Moller Auto Tallinna müügitulu 6,6 %. Ettevõtte juhi Keijo Kaasiku hinnangul oli põhjuseks tihe konkurents ning teeremont Tallinnas.

„Natuke põhjustas käibe langust turusituatsioon, mis oli võrdlemisi konkurentsitihe ja keerukas. Kindlasti mõjutas käibeid ka teeremont Tallinnas, sest meie Ülemiste esindus oli keset teeremonte ja ligipääs sinna oli oluliselt raskendatud viimased poolteist aastat,“ kommenteeris tulemusi Keijo Kaasik.

2013. aastal moodustas AS Moller Auto Tallinn müügitulu 37,1 mln eurot. Uute autode müük oli võrreldes 2012. aastaga languses. Ettevõtte puhaskasum oli mullu 0,1 mln eurot, mis võrreldes eelmise aastaga on vähenenud 94,4%. Hüppelise kasumi languse taga on ettevõtte sisesed investeeringud mis peaksid lähiaastatel kasumi ja käibe kasvule kaasa aitama. „Meie jaoks on madal majandustulemus või puhaskasum teatavas mõttes ootuspärane,“ möönis Kaasik.

Käesolevaks aastaks prognoosib Kaasik käbele ja kasumile väikest kasvu. „Juhul kui meie eelmisel aastal tehtud sammud ennast õigustavad, siis kasvame kindlasti. Hetkel on tunne positiivne. Seda näitavad ka käesoleva aasta esimesed kolm kuud,“ lausus Kaasik.

Ka kasutatud autode turg on Kaasiku sõnul korrastunud ja inimesed usaldavad taas kasutatud autot osta. Ja seda Kaasiku hinnangul põhjusega, sest hetkel on turule jäänud alles vaid kõige puhtamad tegijad. „Ausa kaubanduse viljelejatele on turuolukord selgelt paremaks läinud.Täna ma kasutatud autode müügile hüppelist kasvu ennustada ei julge, pigem kas stabiliseerumine või mõõdukas kasv,“ lausus Kaasik ka lisas, et ka uute autode turule ei oota ta Eestis hüppelist kasvu, pigem 0-2%, kuid see sõltub juba ka võimalikest maksumuudatustest sektoris.

AS-i Moller Auto Tallinn põhitegevusalaks on alates 1997. aastast olnud Volkswagen AG toodete import, hulgi– ja jaemüük, hooldus ning
garantiiteenindus. 2011. aastast on AS Moller Auto Tallinn uueks emaettevõtteks Norra ettevõte M¸ller Auto Baltic AS, omakorda kuuludes kontserni
M¸llergruppen AS.

Aastal 2013 registreeriti Eestis kokku uusi autosid 22 658 (2012: 22 250).Kolm enimmüüdumat sõiduautode marki aruandeaastal AMTEL’i , Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit statistika alusel olid Toyota, Volkswagen ja Ðkoda.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2014, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing