Google püüdleb rassilise ja soolise mitmekesisuse poole

Mait Kraun 29. mai 2014, 20:47

Google avaldas andmed oma töötajate rassilise ja soolise kuuluvuse kohta. Andmed kinnitasid levinud arvamust: ettevõttes on tööl peamiselt valge nahavärviga mehed.

Numbrid on karmid: Google töötajatest 70 protsenti on mehed ja 61 protsenti valged. Kolmapäevases blogipostituses teatas ettevõte, et töökollektiivi mitmekesisemaks muutmisel on veel pikk tee minna: „Mis puudutab mitmekesisust, ei ole Google veel seal, kus me tahame olla. Selliseid eesmärke seades peab suutma faktidele toetudes nendest avalikult rääkida,“ vahendab MarketWatch.

Teema töötajate mitmekesisuse kohta tehnoloogiaettevõtetes on esile tõusnud viimase aasta jooksu. Aktivistid on üha enam viidanud asjaolule, et Silicon Valley’s ei ole piisavalt rassilist ja soolist mitmekesisust. Nad on hakanud ettevõtetelt nõudma andmeid tööjõu rassilise, soolise ja rahvusliku koosseisu kohta.

Google sõnul on mitmekesisuse puudumisel mitmeid põhjuseid. Näiteks on arvutiteaduse eriala lõpetanutest ainult 18% naised. Mustanahalisi või latiinosid on lõpetanute seas aga vähem kui 5 prostenti.

Google on teinud püüdlusi, et ka tüdrukud saaksid rohkem arvutiteadust õppida. Alates 2010. aastast on Google toetanud selle eesmärgi poole püüdlevaid organisatsioone enam kui 40 miljoni dollariga.

Google on üks esimesi tehnoloogiagigante, kes töötajate kohta sellist teavet avalikustanud on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. May 2014, 20:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing