Ligi: valikud tuleb teha täpsemalt

Sirje Rank 09. juuli 2014, 15:23

ELi ja eurogrupi rahandusministrite nõupidamiselt naasnud rahandusminister Jürgen Ligi jäi skeptiliseks üleskutsetele pöörata edaspidi rohkem tähelepanu rahaliidu sotsiaalsele mõõtmele.

Sellise kursimuutuse vajadust rõhutab näiteks Euroopa Komisjoni presidendiks pürgiv endine Luksemburgi pea- ja rahandusminister Jean-Claude Juncker, samuti eile Tallinnas ettekandega esinenud Saksamaa Euroopa asjade minister Michael Roth.

Ligi sõnul on suuresti tegemist retoorikaga, millele tegelikult Euroopas rahalisi võimalusi üle ei ole. "Inimesed ootavad sellist juttu, see justkui lohutaks," ütles Ligi.

"Kui räägitakse ainult mõõtme paisutamisest, siis see on juba väga paisunud, võrreldes arenenud maailmaga ja see konkurentsivõimet ei paranda," märkis ta.

Mida aga teha saaks - valikuid saaks teha täpsemalt, sotsiaalsüsteemi saab muuta efektiivsemaks. Vaja on struktuurseid reforme. Struktuursete reformide vajadusest räägivad juba ka Lõuna-Euroopa riigid nagu hiljuti abilaenu programmi alt väljunud Portugal. "Hea kuulda, et ka Lõuna-Euroopa ei räägi teist juttu," ütles Ligi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2014, 15:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing