Rainer Saad • 21. juuli 2014 kell 7:15

Turgudel geo-poliitilised riskid

Geopoliitilised konfliktid Malaisia reisilennuki allatulistamise pärast ning Gaza sektoris on jätkuvalt maailma börse mõjutamas. 

Ukraina idaosas allatulistatud Malaisia reisilennuki tõttu kaalub ÜRO resolutsiooni, millega nõutakse, et rahvusvahelisi uurijaid lubataks lennuki õnnetuspaika. ÜRO otsus võib tulla juba täna.

Eile jätkusid pinged Gaza sektoris, kus kokkupõrgetes Israeliga sai surma vähemalt 60 inimest ja vigastada vähemalt 300. ÜRO nõuab Israelilt, et see viiks oma väed Gaza sektorist välja. Vaatamata hukkunutele, hoiatas Israeli peaminister Benjamin Netanyahu, et Gazas võidakse sõjategevust hoopis suurendada.

„Uued USA sanktsioonid Vene firmadele koos lennuki allatulistamisega Ukrainas ning konflikt Lähis-Idas, on turge hirmutanud vähendama enda riskantseid positsioone,” vahendas CNBC Jaapani panga Mizuho Bank tänast börsiülevaadet.

Riigipüha tõttu oli Jaapani börs täna suletud, kuid ülejäänud Aasia turgudel suuremaid liikumisi polnud. Hongkongi Hang Seng langes 0,1%, Hiina Shanghai börs 0,2%, Lõuna-Korea Kospi 0,05%.

Vene börsiindeks Micex on tänast päeva alustanud 1protsendilise langusega. Dollaripõhine RTS on langenud 0,8%.

Hetkel kuum