Birjo Must • 28. juuli 2014 kell 7:18

Päev börsil: Hiina aktsiad veavad börse üles

Hoolimata Wall Streeti langusest, kerkisid Aasia börsid täna kolme aasta kõrgeima taseme lähedale pärast seda, kui Hiina tööstusettevõtted andsid teada suurtest kasumihüpetest.

Hiina tööstusettevõtete teenitud kasumid kerkisid juunis 17,9%, 95 miljardile dollarile. See oli märgatav kasv pärast maikuist 8,9%-list hüpet. Hiljutised andmed on tõestuseks, et Hiina majandus muutub valitsuse stimuleerimismeetmete tõttu aina tugevamaks, vahendab Reuters.

Hiina CSI300 indeks tõusis täna 2,3% ja Hang Seng kerkis 0,8%. Tokyo Nikkei indeks, mis sulgus reedel kuue kuu kõrgeimal tasemel, tõusis täna veel 0,5%.

Dollar kauples peamiste valuutade suhtes kuue kuu kõrgeimal tasemel ja euro jätkas langemist. Möödunud reedel kukkus euro kurss taas pärast seda, kui Saksamaa Ifo ärikliima indeks maalis riigi majandusolukorrast sünge pildi.

Sel ajal, kui aktsia- ja valuutaturgudel oli tähelepanu suunatud ettevõtete majandusnäitajatele ja makroökonoomilistele trendidele, olid toorained endiselt tugevalt mõjutatud geopoliitilistest teguritest.

Brenti toornafta hind kukkus 0,4%, 107,96 dollarile barreli eest. Reedel kerkis aga hind pea 1 dollari võrra, kuna USA ja Venemaa vahelised pinged tekitasid uusi hirme seoses tarneprobleemidega.

Käesoleva nädala reedel avaldatakse info Aasia riikide tehaste aktiivsuse kohta. Samuti ootavad turud USA majandusnäitajaid.

Hetkel kuum