USA pankade kasumid püüavad rekordeid

Mait Kraun 12. august 2014, 20:48

Pankade laenamine ettevõtjatele ja üksikisikutele on jõudnud finantskriisi eelsele tasemele. Sellega koos on tõusnud rekordtasemetele ka pankade kasumid.

USA pangad said teises kvartalis puhaskasumit kokku 40,24 miljardit dollarit. See on viimase 23 aasta jooksul suuruselt teine kvartaalne kasum panganduses, selgub uuringutefirma SNL Financial raportist. Kasumid on veidi väiksemad 2013. aasta alguses saavutatud 40,36 miljardi dollari suurusest rekordist, vahendab Wall Street Journal.

Kasumikasvu suutsid pangad saavutada vaatamata asjaolule, et uutest regulatsioonidest tingitud kulud nende äritegevust segavad.

Selleks, et suurendada kasumit, vähendasid pangad halbade laenude katmiseks kõrvale pandavaid reserve. Samal ajal suurenes laenude hulk kiireimas tempos alates finantskriisi algust.

Ettevõtetele antavate laenude hulk tõusis teises kvartalis võrreldes aastatagusega 12,6 protsenti. Tõusuteel on ka krediitkaardi-, auto- ja õppelaenude osakaal.

Optimism majanduse taastumise ja üldise krediidituru tervenemise üle on tekitanud olukorra, kus pangad on vähendanud oma standardeid ning laenavad järjest rohkem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2014, 20:48
Otsi:

Ava täpsem otsing