Majanduskasv euroalal seiskus

Sirje Rank 14. august 2014, 12:14

Eurostati täna avaldatud andmeil ei kasvanud euroala majandus teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes üldse, ehkki aastatagusega võrreldes oli kasv 0,7%.

Bloombergi küsitletud analüütikud olid prognoosinud kasvu aeglustumist esimese kvartali 0,2 protsendilt 0,1%-le.

ELis tervikuna kasvas SKP teises kvartalis kvartali baasil 0,2% ja aastatagusega võrreldes 1,2%.

Kvartali baasil ei kasvanud euroala kolmest suurimast majandusruumist teises kvartalis mitte ükski - Saksamaa SKP vähenes 0,2%, Prantsusmaa majandus tammus teist kvartalit järjest sama koha peal ning Itaalia majandus läks 2008. aastast arvates juba kolmandat korda uuesti langusesse, kahanedes kaks kvartalit järjest.

Euroala suuruselt neljandal majandusruumil Hispaanial õnnestus teises kvartalis aga esimest korda 2007. aastast majanduskasvu tempolt Saksamaast mööda minna. Teises kvartalis kasvas Hispaania SKP 0,6%.

"On üsna selge, et riigid, mis on veenvalt alustanud struktuurseid reforme, näitavad paremaid, palju paremaid tulemusi kui riigid, mis pole nii talitanud," ütles läinud nädalal Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ilmse viitega Itaaliale ja ka Prantsusmaale.

Euroopa Keskpank läinud nädalal uusi poliitikameetmeid majanduskasvu turgutamiseks ei avaldanud, kuid Draghi kordas, et üksmeelne valmisolek vajadusel sekkumiseks on olemas. Ka möönis ta, et geopoliitiliste pingete kasvuga on kasvanud risk, et majanduskasv tuleb prognoositust kehvem.

.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2014, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing