Olerex tahab viie aastaga tõusta Eestis turuliidriks

28. august 2014, 00:00

Kütusemüüja Olerex plaanib järgmise viie aasta jooksul investeerida 25 miljonit eurot uute tanklate ehitamisse ja seniste renoveerimistesse.

“Meie eesmärk on 2020. aastaks olla kütuse jaemüügi turuliider,” ei jäänud Olerexi tegevjuht ­Piret Miller eilsel pressiüritusel tagasihoidlikuks. Kui praegu on Olerexil 49 teenindusjaama, siis selle aasta lõpuks on neid Milleri sõnul 52 ja viie aasta eesmärk omada 70 teenindusjaama.

Prioriteediks Tallinn ja Põhja-Eesti. Olerexi strateegia näeb ette, et lõputult ei ole vaja jaamu ehitada. “Eesti on piisavalt väike ja mingil hetkel saab baasvajadus täis. Praegu tunneme, et turg ei ole täis. Tallinn on koht, kuhu me pilgu tugevalt pöörame ja kus hakkame aktiivselt toimetama,” ütles Miller. “Praegu on selleks ka kõik võimalused olemas.”

Milleri sõnul on 70–80 tanklat Eesti turul ühele ketile piisav. Tema sõnul on Olerexil üks paremaid maanteetanklavõrke. “Meie probleemne koht on Tallinn, Haapsalusse ja Tartusse tahaks ka tanklaid juurde,” märkis Miller.

Eelisena konkurentide ees nimetas Miller seda, et nad lähtuvad toitlustuskontseptsioonis tervislikkusest ja toit on eestimaine.

Mis puudutab investeeringuid, siis ütles Miller, et nad kasutavad aktiivselt panga abi, see on majanduslikus mõttes mõistlik. “Omavahenditest renoveerime rohkem vanu tanklaid,” sõnas Miller.

Investoreid pole tanklaketil plaanis lähiaastatel kaasata. “On olnud küll arutlusi teemal, kas kaasatakse investoreid ja kas Olerex on müügis. Olen omanikelt saanud kindla ei, lähiaastatel ei plaanita aktsionäride ringi suurendada,” lausus Miller. Ta lisas, et väljaspool Eestit on tuntud tugevat huvi Olerexi vastu. “Huvi on, aga siitpoolt ei ole huvi,” sõnas ta.

Küsimusele, kui Eesti turg on täis, kas on plaan ka väljapoole minna, vastas Miller, et see otsus ei ole tema teha.

“Minule teadaolevalt ei ole plaani väljapoole investeerida,” märkis Miller.

Alexela Oili juhi Ain Kuusiku sõnul on nendel 61 tanklat ning praegu on nad Olerexist suuremad. “Mis me viie aasta pärast oleme, mina nii valju häälega välja ei ütle. Mis puudutab seda, et saada turuliidriks, siis kõik on võimalik tänasel päeval,” sõnas ta.

Kuusiku sõnul on turuliidriks saamise lubadust raske täita. “Ootan huviga konkurendi julge avalduse elluviimist. Soovin edu,” lausus Kuusik.

Kuusik: häid tanklakohti napib. Kuusik kahtleb Olerexi plaanides finantsvõimekuse pärast. “Tõepoolest pangad annavad raha, aga tanklad peavad tagasi ka teenima,” ütles ta.

Kuusiku sõnul on juba praegu suuremad ristmikud, tänavad ja kaubanduskeskuste ümbrused tanklaid täis. Kus on need kohad, kuhu nii palju veel investeeritakse, küsis ta.

Olerexi käive kasvas eelmisel aastal üle 3%, 184 miljonile eurole. Mootorikütuse müük suurenes 8%, muude kaupade ja teenuste müük 21%.  Kasum kasvas viiendiku võrra, 2,1 miljonile eurole.

Milleri sõnul on toidu osakaalu kasv jätkunud ka sel aastal ja sellele pannakse järjest rohkem rõhku. “Kütuseturu kasvutrend ei ole tänavu väga järsk, aga me oleme tulemustega rahul ning ­ootame ikka käibe kasvu tänavu,” ütles ta. Miller lisas, et sellel aastal hakkasid nad esmakordselt ostma kütust merelt, siiamaani osteti terminalidest.

Olerexi bensiinijaamades müüdav kütus tuleb põhimahus Soomest Porvoo ja Naantali rafineerimistehastest. “Me oleme seda otsust mitu aastat kaalunud. Põhipõhjus on olnud vabaduse loomine, et meil oleks kogemused ja me oleksime turu suhtes paindlikud,” selgitas Miller. “Lisasime ühe tarnevõimaluse, mida meil enne ei olnud.”

 

Tasub teada

 • Enim tanklaid Alexelal

Alexela Oil – 57 automaattanklat ja 4 teenindusjaama
Neste Eesti – 50 automaatjaama, tänavu rajatakse juurde 2
Olerex – 49 teenindusjaama ja kiirtanklat
Statoil – 46 teenindusjaama ja 5 automaatjaama
Euro Oil – 14 automaattanklat ja 4 teenindusjaama.
Lukoil Eesti  – 30 teenindusjaama

Allikas: tanklaketid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  27. August 2014, 19:08
  Otsi:

  Ava täpsem otsing