Mait Kraun • 8. september 2014
Jaga lugu:

Loe, millised on suurimad IPOd USA ajaloos

Hiina e-kaubanduse ettevõte Alibaba Group kavatseb sellel nädalal käivitada USA turul aktsiaemissiooni (IPO). Turg ja investorid on ärevuses, sest tegu võib olla suurima IPOga USA ajaloos, ületades 20 miljardi dollari piiri.

Bloomberg pani sündmuse puhul kokku nimekirja viiest seni kõige suuremast IPOst:

1) Finantsteenuste pakkumisega tegelev Visa Inc. Visa aktsiate märkimishind emissioonil oli kokku 19,6 miljardit dollarit. Alates emissioonist 2008. aastal on Visa aktsia tõusnud 388 protsenti.

2) USA autotootja General Motors. Märkimishind oli aktsiatel kokku 19,1 miljardit dollarit ning emissioon toimus 2010. aasta novembris. Alates sellest on ettevõtte aktsia tõusnud 5 protsenti.

3) Itaalia elektriettevõte Enel. Aktsiate emissioon toimus 1999. aasta novembris ning koguväärtus oli 17,4 miljardit. Praegu pole ettevõte enam USA börsil noteeritud.

4) Sotsiaalmeedia hiid Facebook. Aktsiate emissioon toimus 2012. aasta mais ning koguväärtus oli 16,0 miljardit dollarit. Alates IPOst on ettevõtte aktsia tõusnud 94 protsenti.

5) Mobiiliettevõte Cingular Wireless. Aktsiate märkimishind oli 10,6 miljardit ning emissioon toimus 2000. aasta aprillis. 2004. aastal ostis konkurent AT&T Wireless Cingulari ära.

Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt