Hõbeda hind nelja aasta madalaimal tasemel

Mait Kraun 19. september 2014, 21:20

Täna langes hõbeda hind alla 18 dollari untsist, mis on 4 aasta madalaim tase. Ka kuld on täna langenud ning viimati oli hind nii madalal selle aasta 6. jaanuaril.

Hõbeda hind saavutas täna 4 aasta madalaima taseme ning jõudis päeva keskel 17,845 dollarini. Viimati maksis hõbe nii vähe 2010. aasta 24. augustil.

„Raha liigub aktsiatesse ja investorid on USA majanduse osas optimistlikud,“ ütles metallide kauplemisega tegelev David Meger Bloombergile. „Dollari tugevus surub ka väärismetallide hinda alla.“

Vaatamata sellele, et hõbeda hind langeb, ülemaailmne nõudlus siiski tõuseb. Hõbe on nafta järel teine enim kasutatud tööstustooraine. Näiteks kasutatakse hõbedat soojus- ja elektrijuhina mobiilides, arvutites, peeglites ja päikesepaneelides. Nõudlus päikesepaneelide tootmisel on jõudnud kõigi aegada tippu.

Samuti ei morjenda hõbedasse investeerijad suured hinnamuutused, sest vastupidiselt kullale, on hõbe Credit Suisse toormete analüütiku Tom Kendalli sõnul "osta ja hoia ning unusta investeering". „Jaemüügi hõbedat ostnud inimesed väga turgu ei jälgi. Pigem on tegemist pensionifondi või kaitsega halvemate aegade vastu,“ lisas Kendall.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2014, 08:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing