Alyona Stadnik • 14. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Parusk: Sulling lubas aidata

Arricano meeskond: Raul Parusk, Jaanus Saarlaid ja Hillar Teder.  Foto: Raul Mee

Arricano direktorite nõukogu liikme Raul Paruski sõnul ei ole väliskaubanduse- ja ettevõtlusminister Anne Sulling Arricano Real Estate kirjale kirjalikult vastanud, kuid nad on suhelnud.

Paruski sõnul toetab Sulling Arricanole ekspordigarantii andmist Eestist Kredexilt ja Saksamaalt Hermesilt, et Ukrainas kaubanduskeskust ehitada.

„Ta lubas Saksamaa kolleegidega rääkida võimalusest selles valdkonnas koostööd teha,“ märkis Parusk.

Ukraina sündmuste tõttu on sealse riigi laenuturg lakanud olemast, mistõttu soovib Arricano Real Estate ekspordigarantiid, teatas ettevõtte juht Hillar Teder kirjas Anne Sullingule. Tederi sõnul on suur osa ehitusteenuseid ja -kaupu just nendest kahest riigist.

Paruski teada pole Eesti ettevõtjatel varem kahe riigi garanteeritavaid projekte olnud. „Seda ei saa taotluseks nimetada, pigem on tegemist ideega, et teha selles valdkonnas koostööd ning leida ühiseid finantseerimisevõimalusi,“ sõnas Parusk.

Ta lisas, et selline ekspordigarantiide koostöö võiks toimida ka teiste riikidega. „Ekspordiagentuurid peaks olema kõikides Euroopa Liidu riikides,“ sõnas Parusk.

Kui Arricano ei saa Saksamaalt ja Eestist ekspordigarantiid, siis kaubanduskeskus Paruski sõnul ehitamata ei jää. „Otsime sel juhul muid finantseerimisvõimalusi. Arricano on ehitanud Ukrainas kuus kaubanduskeskust ja rahastamisvariante on erinevaid,“ märkis Parusk.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt