Rivo Sarapik • 23. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

TOP 100 firmad kasvavad, kasum kannatab

Möödunud aastal võitis Äripäeva TOP 100 Oleg Ossinovski firma Skinest Rail. Tänavu leiab firma tabeli teisest sajast.
Möödunud aastal võitis Äripäeva TOP 100 Oleg Ossinovski firma Skinest Rail. Tänavu leiab firma tabeli teisest sajast.  Foto: Andras Kralla

Käibelt 500 suuremat Eesti ettevõtet kasvatasid mullu müügitulu keskmiselt kümnendiku võrra ettevõtte kohta, selgub värskelt kokku saanud ja novembris ilmuvast Äripäeva TOP 100 andmetest.

Eesti Edukamate Ettevõtete TOP100Äripäeva edetabel, mis reastab Eesti suurimad edukad ettevõtted.

Pingerea aluseks on 500 käibelt suuremat Eesti ettevõtet. Lisaks käibele arvestame koondedetabeli koostamisel ärikasumit, käibe ja kasumi kasvu, rentaablust ning varade tootlikkust.

Tänavuses edetabelis osalemiseks pidi firma mullune käive olema vähemalt 14,7 mln eurot. 

Pingerida ilmub 28. novembril, veebis tellijatele 27. novembril

Äripäeva edetabelid leiab www.aripaev.ee/top

Allikas: Äripäev

Kasumlikkus kannatab

Ehkki firmade käive on viimase kolme aasta parim, teeniti ärikasumit vähem – 500 suurema ettevõtte koondkasum kahanes aastaga 4,5% ehk 2 miljardi euroni.

Kõige kiiremat käibekasvu (5,2 korda) näitas süvendustöödega tegelev Terramare Eesti. Sillamäe Sadamas ehitustöödega alustanud Terramare Oy'le kuuluv ettevõte teenis mullu 14,7 miljoni eurose käibe juures 470 000 eurot ärikasumit.

Üllatusi pakkus ka mullune esikümme, mis tänavu pea täielikult välja vahetati. Eelmise aasta võitja, Oleg Ossinovskile kuuluv Skinest Rail, taandus üle 160 koha ja firma käive kahanes aastaga 42%, 157 miljoni euroni. „Sellist kukkumist oli oodata,“ kommenteeris Oleg Ossinovski sügisel ka tänavusi tulemusi. Samas ettevõte areneb, haaret on laiendatud Kasahstanis, Leedus ja Eestis ning firma plaanib hakata ehitama Rail Balticut.

TOP 100 esikümme on tänavu viimaste aastate mitmekesiseim, kus ei joonistu välja ühtegi domineerivat valdkonda – esindatud on nii ehitus, energeetika, meelelahutus, logistika kui kaubandus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt