Aivar Hundimägi • 27. märts 2015 kell 5:45

Siim Kallas palkas appi PR-firma

Siim Kallas  Foto: Eiko Kink, Äripäev

Endine Euroopa Komisjoni asepresident ja endine Eesti peaminister Siim Kallas on palganud enda meediasuhteid korraldama PR-firma, mille juhi hinnangul oleks Kallas Eestile väga hea president.

Eile laekus meediaväljaannetele Janek Mäggi juhitava PR-firma Powerhouse pressiteade „Siim Kallas täna Kiievis: Soome meedia tõi Eestile viisavabaduse Soomega“. Pressiteade teavitas ajakirjanikke Kiievi ülikoolis peetud Siim Kallase loengust.

Eestis on see pigem erandlik, et pensionile jäänud endine tipp-poliitik palkab endale appi PR-firma töötajad, kes tema ülikoolis peetavatest loengutest ajakirjanikele kokkuvõtteid teevad ning fotosid vahendavad.

„Siim Kallas oleks Eestile väga hea president.:),“ vastas Powerhouse juht Janek Mäggi, küsimusele, kas tema firma palkamise põhjuseks on Siim Kallase plaan kandideerida Eesti järgmiseks presidendiks.

„Ühiskondlik ootus tema kandideerimiseks on tugev ning küllap ta sellele ka tõsiselt mõtleb ja seda mõistab. Hea meelega aitan kaasa, kuna meie vaated Eesti elule rahvusvahelist konteksti arvestades on väga sarnased,“ lausus Mäggi.

Ta lisas, et midagi erakorralist koostöös Siim Kallasega ei ole, sest ta on Kallasega tuttav ligi 20 aastat ning on teinud koostööd ka varem. „Tema Eestisse naasmise järel on side tihenenud,“ märkis Mäggi.

Mäggi sõnul on nad hetkel aidanud eraisik Siim Kallasel korraldada tema avalike suhteid konkreetsetel juhtudel. „Ta käib väga palju esinemas, mida oleme aidanud kajastada. Teatud mõttes tunneb ta minu meelest kohustust anda Eestile tagasi seda, mida Eesti ja Euroopa on andnud talle. See töö, mida ta praegu ülikoolides jm teeb, ei sõltu üheski ametist. Selle töö järgi on nõudlus,“ rääkis Mäggi.

Ta lisas, et teatud määral aitab Powerhouse korraldada ka Siim Kallase esinemistega seonduvat, kuna kutseid on rohkem, kui tal on füüsiliselt võimalik vastu võtta. „Korraldajatel on juba kutsumise hetkel reeglina ootus, et Kallas toob avalikkuse tähelepanu alla ka nende konverentsid, üritused jne. Kallas leiab, et kui ta seda teeb, siis tuleb seda teha hästi,“ ültes Mäggi.

Powerhouse juhi kinnitusel ei ole neil Kallasega praegu klassikalist töösuhet. „Kuid isiklikku nõu olen/oleme viimasel ajal andnud tõesti, sh oleme koostanud ja levitanud pressiteateid. Põhjus on aga Kallase poolt vaadatuna rohkem kõrge avalik huvi, kui väga konkreetne plaan,“ lausus Mäggi. „Samas: tänast Eestit vaadates - see plaan võib ka sündida või on sündimas,“ lisas ta.

Hetkel kuum