Äripäev • 28 aprill 2015

Julianus ostis konkurendi

Julianus Grupi juhatuse esimees Ülar Maapalu.  Foto: Andras Kralla

Eesti suurim inkassoettevõte Julianus Grupp OÜ teatas, et omandas Eestis ja Lätis tegutseva inkassofirma, kelle kasvu nad olid hoolega jälginud.

Julianus omandas Eestis ja Lätis tegutseva inkassofirma OÜ Castovanni, mis on keskendunud peamiselt finantssektori võlgnevustele ning keerukate ja vanemate võlgnevuste lahendamisele. „Jälgisime Castovanni kasvu hoolega ning nad on olnud tõeline komeet – Castovanni murdis ennast Eesti inkassoturul eelmisel aastal kolme suurema ettevõtte hulka,“ rääkis Julianus Grupi juhatuse esimees Ülar Maapalu. 

„Inkassoteenuse puhul annab lihtne tehe 1+1 tulemuseks reeglina 2,5, sest kaks reha koos riisub alati põhjalikumalt kui eraldi. Äriprotsesside vastastikune jaotamine võimaldab meil klientidele pakkuda parimat teenust,” kommenteeris Maapalu.

Castovanni juhataja ning senine omanik Oliver Markvart jätkab kogu Julianus Inkasso menetluste juhtimist.

Julianus Grupi käive oli möödunud aastal Eestis 1,525 miljonit eurot, OÜ Castovanni käive oli mullu Eestis ja Lätis kokku 818 000 eurot.

Mullu võlgnikelt võlausaldajatele 8,1 miljonit eurot tagasi võitnud Julianuse 59 töötajat ning Castovanni 32 inimest jätkavad oma töökohal. Castovanni jätkab pärast tehingut tegutsemist iseseisva kaubamärgi all. Tehingu hind on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

Julianus Inkasso OÜ on 1994. aastast tegutsev krediidihaldusteenuste ettevõte, millel on tütarfirmad Lätis ja Leedus ning Eestis krediidiinfo teenuseid pakkuv OÜ Krediidiregister.

Hetkel kuum