Virge Haavasalu • 31. juuli 2015 kell 12:30

Lastekaupade müüjal põhjus rahuoluks

Ujumisvahendid lastele Juku Mänguasjakeskuses, Tartus.  Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Lastekaupadega tegelevate poodide esimese poolaasta müüginumbrid on jaekaupmeeste silmad särama pannud, tõdes valdkonnas tegeva Kotryna OÜ jaemüügijuht Katrin Grossev.

Baltikumi suurim lastekaupade jae- ja hulgimüügiga tegelev ettevõte.Jaemüügikaupluste ketti kuuluvad:Juku Mänguasjakeskus,BabyCity,Cipollino,KidzOne,Kaks Karu Beebimaailm.

Omanik: leedulane Valdas Nanartavicius

Juhatuse liige: Tomas Palevicius

Allikas: ettevõtte koduleht, äriregister

„Oleme rahul,“ vastas Baltikumi suurimaid laste- ja mänguasjapoode esindava ettevõtte müügijuht Grossev küsimusele, kuidas tänavu läinud on.

Kas ettevõte sellist kasvu tänavuseks ka prognoosis ja mis selle tõusu taga on? Grossevi sõnul oli see mõnes mõttes oodatav. „Ma ei oska öelda, miks inimesed rohkem tarbivad, aga meie oleme oma kaubavalikule rohkem rõhku pannud. Oskan seda ainult meie vaatenurgast analüüsida,“ vastas ta.

Statistikaameti andmetel kasvas jaekaupmeeste müügitulu tänavu esimesel poolaastal püsivhindades kokku 8%, millega saavutati viimasel kümnel aastal kogu jaekaupmeeste suurim müügitulu, 2,6 mld eurot.  

Samas möönis müügijuht, et statistika on suur mull, mis kõiki ei hõlma. Aga enda ettevõtte numbritest lähemalt ei olnud ta valmis rääkima.

Grossev uskus, et aasta teisel poolel läheb enam-vähem nii, nagu on siiani läinud. Ta prognoosib, et järgmisel aastal on kõigil keerulisem, kuna tänavu on rõhku pandud just palkade tõusule, mis omakorda peegeldub ka tarbimises. „Järgmise aasta koha pealt ma nii julge ei oleks. Kahtlen selles, et nii suur kasv tuleb,“ märkis ta.

Hetkel kuum