Pille Ivask • 31. juuli 2015 kell 5:31

Suurfirmad hoiatavad Hiina majanduse jahenemise eest

Audi on langetanud oma globaalset kasvuprognoosi.  Foto: epa

Mitmed suured ettevõtted on teatanud, et Hiina majanduse jahenemine võib ära süüa osa ettevõtte teise kvartali kasumist, vahendab Financial Times.

Autotootjad PSA Peugeot Citroen, Audi ja Ford on langetanud kasvuprognoosi, samas kui tööstusettevõtted Siemens ja Caterpillar on maininud Hiina majanduskasvu aeglustumise negatiivset mõju.

Suurtootjate teated näitavad, et Hiina majanduskasvu aeglustumine ning hiljutine börsikrahh valmistavad ettevõtetele tõsist peavalu, kuna just Hiina majanduskasv on senini andnud suure panuse tulemuste kasvule.

Nii Audi kui Renault on teatanud, et vähendavad sel aastal seoses Hiina turu langusega müügiprognoosi, Volkswagen on kirjeldanud tänavust aastat Hiina turul „künklikuna“. Peugeot alandas Hiina turu kasvuprognoosi seitsmelt protsendilt kolmele, ka Ford alandas kasvuprognoosi.

Euler Hermesi peaökonomist Ludovic Subran kommenteeris, et kui varem nägid ettevõtted Hiinas suurt võimalust, siis nüüd saavad nad aru, et ettevõtluskeskkond on muutumas üha keerukamaks.

Näiteks on tarbijakaupadesektorist õlletootja Anheuser-Busch InBev teatanud, et müügimaht on Hiinas langenud 6,5 protsendi võrra, tuues põhjuseks kehvad ilmastikuolud ning majanduse raske olukorra. Tööstusettevõtetest on maailma üks suuremaid energiajaotusseadmete tootjaid Schneider Electric teatanud, et ettevõtte kasum langes esimesel poolaastal 12 protsendi jagu.

Hetkel kuum