Pille Ivask • 3 september 2015

Syriza edu on kokku kuivanud

Alexis Tsiprase partei Syriza edu teiste erakondade ees on kokku kuivanud  Foto: epa

Värske arvamusküsitluse järgi on Kreeka kõige populaarsem partei jätkuvalt Syriza, ent tema edu peamise opositsioonipartei Uus Demokraatia ees on kaduvväike, vahendab Bloomberg.

Uuringufirma Alco korraldatud küsitlusest selgus, et Alexis Tsiprase parteid Syriza toetab 23 protsenti kreeklastest, erakonda Uus Demokraatia aga 22,6 protsenti vastanutest. Võrreldes varasemate küsitlustega on Syriza edumaa kahanenud üpris jõudsasti.

Seni avaldatud uuringute põhjal võib öelda, et ükski partei ei saa Kreeka valimistel parlamendis absoluutset enamust. Sellest lähtuvalt usuvad analüütikud, et koalitsioonikõnelused võivad Kreekas kujuneda üsnagi keerukaks ja aeganõudvaks.

Paremradikaalne Kuldne Koidik sai 6,1 protsendi kreeklaste toetuse, samal ajal kui abipaketti pooldavatele parteidele To Potami ning Pasok andis oma poolehoiu vaid neli protsenti kreeklastest.

Kreeka poliitmaastiku uusimat parteid Rahva Ühtsus toetab 3,9 protsenti kreeklastest. 14 protsenti vastanutest aga ei osanudki oma parteieelistust öelda.

Valimised toimuvad Kreekas 20. septembril. 

Hetkel kuum