Sirje Rank • 15. september 2015 kell 10:06

Saksamaa valmis pagulaskvootide tõrjujaid karistama

Saksamaa siseminister Thomas de Maiziere  Foto: EPA

Saksamaa siseminister Thomas de Maiziere on nõus kasutama Euroopa Liidu tõukefonde, et survestada liikmesriike, kes ei taha nõustuda pagulaste ümberpaigutamise kohustuslike kvootidega.

„Läbirääkimiste seis on selline, et keelduvate riikidega ei juhtu mitte midagi. Meil on vaja rääkida sellest, kuidas avaldada survet. Tihti on tegemist riikidega, kes saavad suuri toetusi Euroopa Liidu tõukefondidest,“ ütles Thomas de Maiziere telekanalile ZDF.

Ta lisas, et Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on pakkunud välja kaaluda, kas nendele riikidele ei peaks tõukefondide raha vähendama. „Ma olen sellega nõus,“ ütles minister.

Esmaspäeval Brüsselis toimunud Euroopa Liidu siseministrite kriisikohtumisel ei suudetud pagulaste ümberpaigutamises kokku leppida. Kokkulepe takerdus eelkõige Ungari, Tšehhi, Slovakkia ja Rumeenia vastuseisule, vahendas agentuur AFP.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tuli läinud nädalal välja kavaga 160 000 pagulase jaotamiseks Euroopa Liidu riikide vahel. Ühtlasi esitas komisjon ettepaneku alalise ja kohustusliku kvoodisüsteemi kehtestamiseks, mis läheks käiku pagulaste ümberjaotamiseks kriisiolukorras.

Hetkel kuum