Pille Ivask • 2. oktoober 2015 kell 5:13

Lavrov: Venemaa võitleb ISISe vastu

Venemaa välisminister Sergei Lavrov  Foto: epa

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles, et Vene õhujõud pommitavad samu terroristlikke rühmitusi nagu USAgi, vahendab CNN.

USA ametnikud avaldasid üleeile muret, et Venemaa ei pommitagi ISISt, vaid hoopis Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi vastu võitlevaid opositsioonijõude, kelle seas on ka neid rühmitusi, keda USA toetab.

Lavrov lükkas ümber väited, nagu Venemaa toetaks oma tegevusega Assadi. „Me toetame igaühte, kes võitleb oma inimeste vastu. Me võitleme terrorismi vastu,“ teatas Lavrov.

Lavrov väitis, et Venemaa õhurünnakud on suunatud ISISe ja „teiste terrorirühmituste vastu“. Kui Lavrovil paluti sõnastada, keda ta „teiste terrorirühmituste“ all mõtleb, lausus Lavrov: „Kui ta näeb välja nagu terrorist, käitub nagu terrorist, kõnnib nagu terrorist, võitleb nagu terrorist, siis on ju tegu terroristiga?“. Lavrov märkis, et Assadi vastu tegutsevad rühmitused terroristide alla ei kuulu.

Samuti ütles Lavrov, et tema hinnangul on naeruväärne mõelda, nagu püüaks Venemaa oma Süüria-tegevusega rahvusvahelise avalikkuse tähelepanu eemale viia Ukraina temaatikalt.

Hetkel kuum