Äripäev • 5. november 2015 kell 6:26

Starman sai uue juhi

Gert Tiivas saab Starman Grupi juhatuse esimeheks  Foto: Erik Prozes, Äripäev

Starmani senine nõukogu esimees Gert Tiivas asub alates neljapäevast, 5. novembrist, Starmani juhatuse esimehe ametikohale, hakates vastutama ettevõtte strateegilise juhtimise ja tegevuse laiendamisele suunatud projektide eest, teatas ettevõte.

Starman Gruppi kuuluvad AS Starman Eestis ja UAB Cgates Leedus. Starmani ja Cgates’i müügitulu ulatus 2014. aastal kokku 50 miljoni euroni ja ettevõtete maksude ja kulumi eelne ärikasum (EBITDA) oli samal ajal 23 miljonit eurot. Ettevõtete fiiberoptiline kaabelvork jõuab Baltikumis kokku rohkem kui 700 000 koduni.

AS Starman on Eesti telekommunikatsioonifirma, mille teenuseid kasutab iga kolmas Eesti kodu. Ettevõte pakub fiiberoptilise võrgu baasil televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel, mis on kättesaadav 90% Eesti territooriumil. 1992. aastal tegevust alustanud Starman annab tööd 330-le inimesele.

Starman Grupi tegevjuhi ja juhatuse liikmena jätkab tänavu suvel Starmaniga liitunud Aivo Adamson, kelle ülesandeks on Starman Grupi igapäevase äritegevuse juhtimine Baltikumis.

Starman Grupi nõukogu uueks esimeheks valiti ettevõtte suuraktsionäri investeerimisfirma East Capitali partner Kestutis Sasnauskas. “Starman on kasvanud East Capital Exploreri suurimaks investeeringuks ja peame oluliseks suunata veelgi suuremat tähelepanu ettevõtte väärtuse kasvatamisele. Arvestades Starmani ambitsioonikaid plaane lähiaastateks, on loogiline, et Gert saab täielikult pühenduda Starmani arendamisele,” lausus Sasnauskas.

Gert Tiivase sõnul asub ta ettevõtte juhatusse kindla enesetundega, sest on viimase kolme aastaga firma äri ja meeskonda põhjalikult tundma õppinud.

Gert Tiivas liitus East Capitaliga 2006. aastal. Aastatel 2007-2011 oli ta East Capital Exploreri tegevjuht ja viimastel aastatel vastutas East Capitali private equity investeeringute eest Balti riikides. Enne East Capitaliga liitumist töötas ta kasvavate turgude juhina börsifirmas NASDAQ OMX ja Tallinna börsi tegevjuhina. Gert Tiivasel on bakalaureuse kraad majanduses ja magistrikraad rahvusvahelistes suhetes.

Hetkel kuum