Äripäev • 30 märts 2016

Miks Gert Tiivas Starmanist hundipassi sai?

Investeerimisspets Gert Tiivas püsis Starmani juhi ametis vaid kaks kuud, sest soovis ettevõtte üle võtta, kuid sai omanikelt hundipassi.  Foto: Erik Prozes

Investeerimisspets Gert Tiivas püsis Starmani juhi ametis vaid kaks kuud, sest soovis ettevõtte üle võtta, kuid sai omanikelt hundipassi, kirjutab täna Eesti Ekspress.

Mullu novembris sai East Capitali esindajast Balti riikides Gert Tiivasest kaabel-TV firma Starman juht. Kuna aga Rootsi päritolu investeerimisfirma East Capital on Starmani suurosanik, siis tähendas see seda, et senisest Starmani nõukogu esimehest sai juhatuse esimees, kirjutas Eesti Ekspress.

Ekspressi info kohaselt üritas Tiivas Starmani juhina firmat East Capitalilt välja osta, et see siis kallima hinnaga edasi müüa. Tal oli valmis vaadatud ka ostja, Ameerika investeerimisgigant KKR & Co.

Kuid East Capital haistis huvide kon­flikti ning lasi Tiivase jaanuari lõpus lahti. Avalikkusele räägiti „isiklikest põhjustest“.

Hiljuti teatas East Capital, et on jõudnud Starmani 63protsendilise osaluse müümiseks „põhimõttelisele kokkuleppele“ USA varahaldusfirmaga Providence. Tehingu hind on 81 miljonit eurot, East Capital teeniks sellega 35 miljonit.

Loe lähemalt tänasest Eesti Ekspressist.

Hetkel kuum