Pille Ivask • 11. detsember 2015 kell 12:30

Flirtimine Euroopa Liiduga võib kahjustada Suurbritannia majandust

Suurbritannia rahandusminister George Osborne  Foto: epa

IMF avaldas täna raporti Suurbritannia majanduslike väljavaadete kohta ning nendib, et kassi ja hiire mäng Euroopa Liitu kuulumise või mittekuulumise üle võib kuningriigile majanduslikku kahju teha.

CNBC andmeil kiidab IMF Suurbritannia majanduse käekäiku. „Suurbritannia majandus on olnud tugev ning majanduse nõrkustega tegelemisel on saavutatud edu. Võrreldes teiste arenenud majandusega riikidega on Suurbritannia majanduskasv kõrgem, samuti on vähenenud riigis töötuse määr. Tänavu ennustatakse Suurbritanniale 2,5 protsendi suurust majanduskasvu, järgmiseks aastaks 2,2 protsendi suurust kasvu.

Negatiivse poole pealt tõi IMF esile suure jooksevkonto defitsiidi, samuti kodumajapidamiste kõrge laenukoorma, vahendab Reuters. „Sellele lisandub veel teadmatus, mis seostub Euroopa Liitu kuulumise referendumiga ning mis võib majanduslikke väljavaateid muuta,“ teatas IMF.

Suurbritannia rahandusminister George Osborne oli raportiga rahul. „Nad ütlesid, et meie majandus on palju tugevam, vastupidavam ning meil on rohkem töökohti,“ lausus ta.

Suurbritannia peaminister David Cameron on öelnud, et referendum Euroopa Liitu kuulumise üle peetakse 2017. aasta lõpus. Seoses sellega püüab Cameron ühtlasi kindlustada Suurbritannia finantssektori staatust väljaspool eurotsooni ning karmistada migrantide ligipääsu riigi antavatele sotsiaaltoetustele.

Viimaste arvamusküsitluste sõnul jagunevad britid Euroopa Liitu kuulumise teemal kaheks – pooled tahavad, et riik liidus jätkaks, pooled mitte.

Hetkel kuum