Äripäev • 7. märts 2016 kell 11:53

Mahutitootja Estanc noorendab juhtkonda

Estanci omanik Raimo Tammo andis tehases juhtimise üle oma pojale.  Foto: Andres Haabu

Põhjamaade suurimas mahutitootjas, perefirmas Estanc AS toimus põlvkonnavahetus: ettevõtte tegevjuhiks asub asutaja ja omaniku Raigo Tammo poeg Mihkel Tammo.

Omaniku ja nõukogu esimehe Raigo Tammo sõnul kasvas Estanc AS senise tegevjuhi ja tema väimehe Vaido Palmiku käe all jõudsalt ning nüüd on aeg teha järgmine loogiline samm. “Poeg Mihkel tunneb firmat läbi ja lõhki. Temas on ambitsiooni, oskusi ja tahet, et viia meid järgmisele tasemele.”

Estanc ASi juhtimisse on kaasatud ka Raigo Tammo pojad Herty ja Anti, kellest esimene kuulub nõukogusse ja teine juhatusse. Ettevõtte müügijuhina asus tööle Andres Kollo, seni täitis neid ülesandeid tegevjuht.

Toodangust 95 protsenti välisriikidesse eksportiv Estanc AS annab tööd 150 inimesele. Firma põhitegevus on surve-, tehnoloogiliste ja kütusemahutite valmistamine. Materjalidena kasutatakse süsinik- ja roostevaba terast, surveseadmete valmistamiseks eriteraseid.

1992. aastal asutatud Estanc ASi tootmine asub Eestis ning tütarfirmad Soomes ja Rootsis. 2013. aastal avati Rae vallas Jüris tootmiskompleks, mis võimaldas hakata valmistama keerulisi ja raskeid survemahuteid ning soojusvaheteid, mida seni Eestis ei toodetud. Pärast viimase juurdeehituse valmimist 2015. aasta alguses on Estanc ASil üle 12 000 ruutmeetri tootmispinda.

Hetkel kuum