Äripäev • 21 aprill 2016

Suri muusikalegend Prince

57. eluaastal suri ootamatult Prince.  Foto: epa

Oma põlvkonna üks suuremaid muusikaikoone Prince leiti täna 57 aasta vanuses surnuna.

Prince leiti teadvusetuna oma Minnesotas asuva stuudio Paisley Park liftist, kohale kutsutud parameedikutel teda elustada ei õnnestunud ja neil jäi üle vaid tema surma konstateerida.

Artisti surma põhjust pole veel teada, kuid teda vaevas viimastel nädalatel gripp, mille tõttu tuli tühistada ka kaks kontserti. Kuus päeva tagasi sattus ta haiglasse - tema enesetunne muutus äkki nii halvaks, et ta eralennuk pidi tegema Illinois's hädamaandumise. Pärast kolmetunnist läbivaatust haiglas lubasid arstid ta välja. Lähedaste hinnangul oli Prince haigusest taastumas.

Viimase kontserdi andis Prince läinud neljapäeval Atlantas täissaalile ning publikule näis tema tervisega kõik korras olevat.  

Prince, kelle täisnimi on Prince Rogers Nelson, sündis 1958. aastal Minnesotas, esimesed muusikateosed lõi ta 7aastaselt. Tema läbimurre tuli 1984. aastal filmiga "Purple Rain", milles ta mängis üht peaosa ning lõi filmile ka muusika. Album "Purple Rain" oli edetabelite tipus 24 nädalat järjest, müües 13 miljonit koopiat. Filmi nimilugu võitis 1985. aastal ka Oscari.

Prince'i ikoonilisemad lood on peale "Purple Raini", "When Doves Cry", "Delirious", "Little Red Corvette", "Diamonds and Pearls", "1999", "Cream". Ta on loonud ka ühe aegade menukama ballaadi "Nothing Compares 2 U", mida esitas Sinead O'Connor. 

Oma muusikas kombineeris ta rokki, RnB'd, souli, diskot, hiphoppi, luues väga isikupärase ja karismaatilise helikeele, ta on müünud üle 100 miljoni plaadi. 40aastase karjääri jooksul võitis Prince seitse Grammyt ning sellele auhinnale on teda esitatud 32 korral. 2004. aastast on ta Rock'n'rolli Kuulsuste Halli liige. Prince'i vara väärtuseks on hinnatud 300 miljonit dollarit.

Viimase plaadi "HITnRUN" andis Prince välja mullu detsembris ning ta oli alustanud elulooraamatu kirjutamist, mis pidi ilmuma 2017. aastal.

Hetkel kuum