Äripäev • 28. aprill 2016 kell 8:22

Riik julgustab suurinvesteeringuid 3 miljoni euroga

Ettevõtlusminister Liisa Oviir.  Foto: Raul Mee

Valitsus otsustas eraldada tuleva aasta riigieelarvest ettevõtluse edendamiseks loodava suurinvesteeringu meetme toetuseks kolm miljonit eurot, lisaks eraldatakse ettevõtetele lisavahendeid maapiirkondades elektrivõrgu ja internetiga liitumiseks.

Suurinvesteeringute meetmest toetatakse uute tootmisüksuste loomist ja tehnoloogia soetamist ning olemasolevate tootmisüksuste laiendamist.  

Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et kõige olulisem on saada juurde investeeringuid ja luua töökohti suure tööpuudusega piirkondades, nagu näiteks Ida-Virumaa.

2017. aastal panustatav 3 miljonit eurot investeeringutoetustesse toob kaasa ettevõtjate omainvesteeringu 25–30 miljonit eurot, uusi töökohti tööstuses ca 400 (1,7 miljonit eurot maksutulu aastas), kaasnevaid töökohti teeninduses ca 100 (400 000 eurot maksutulu aastas), lisandub ekspordikäive 20 miljonit eurot ning lisandväärtus 15–20 miljonit eurot aastas.

Oviiri sõnul tuleb investeeringuks kulutatud summa riigile tagasi 1,5 aastaga.

Lisaks suurinvesteeringute toetusele eraldatakse maapiirkondade ettevõtluse ja majanduskasvu stimuleerimiseks 2017. ja 2018. aastal miljon eurot ning alates 2019. aastast viis miljonit aastas.

Hetkel kuum