Äripäev • 23. mai 2016 kell 9:20

Riigiprokurör: Kotka ja Batrakova maksid Savisaare varjatud arveid

Edgar Savisaar ja Moonika Batrakova 2013. aastal majandusministeeriumi ees Keskerakonna korraldatud meeleavaldusel.  Foto: Raul Mee

Umbes kümmekond isikut, sealhulgas Siret Kotka ja Moonika Batrakova on tasunud Tallinna linnapea Edgar Savisaare igapäevaseid kulutusi 165 000 euro ulatuses.

Riigikogu liige Siret Kotka on maksnud Savisaare eest 14 304 eurot ja 69 senti, Tallinna linnapea nõunik Moonika Batrakova on maksnud Savisaare eest 67 298 eurot ja 30 senti, kirjutab Eesti Ekspress. Prokuratuuri kirjelduse kohaselt maksid Kotka ja Batrakova arveid oma pangakontodelt, kuhu nad tegid ka sularaha sissemakseid.

Riigiprokurör Laura Vaik avaldas selle info täna hommikul Tallinna ringkonnakohtus toimunud istungil, kus arutati Savisaare vara aresti, ning ütles pärast Ekspressile, et prokuratuuri hinnangul pärines arvetele jõudnud sularaha Savisaarelt. "Ei ole usutav see, et Batrakova üle poole oma sissetulekust on andnud Savisaare kulutuste katmiseks," rõhutas prokurör. "Seda kinnitavad ka tunnistajate ütlused."

Prokuratuuri hinnangul on Savisaar elanud aastaid üle oma ametliku palga: aastatel 2011-2015 ületas tema elatustase ametlikku sissetulekut kokku 246 000 euro võrra.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist.

Möödunud aasta 22. septembril sai Edgar Savisaar kaitsepolitseilt kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises. Kahtlustus esitati ka mitmele inimesele, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises, andmises ja vahendamises. Samal päeval otsis kaitsepolitsei läbi Hundisilma talu, kust võeti muu hulgas asitõenditena kaasa 186 000 eurot ja 300 000 Eesti krooni. 3. mail rahuldas Harju maakohus riigiprokuratuuri taotluse leitud sularaha arestida.

Ringkonnakohtus täna Savisaare advokaati Oliver Nääsi asendanud vandeadvokaat Kristi Rande leidis, et Harju maakohtu määrus Savisaare sularaha arestimiseks laiendatud konfiskeerimise tagamiseks tuleb tühistada, vahendas ERRi uudisteportaal. Rande taotles uut määrust, millega jäetakse riigiprokuratuuri taotlus Savisaare vara arestimiseks täielikult rahuldamata. Samuti palub Rande tagastada Savisaarele läbiotsimisel ära võetud sularaha. Kohus teeb otsuse neljapäeval.

Hetkel kuum