Äripäev • 2. juuni 2016 kell 13:13

Kilk: süüdistus on alusetu ja absurdne

Ettevõtja Rein Kilk märkis ASi Pere maksejõutuse kriminaalasjas saadud süüdistuse kohta, et selles heidetakse ette täiesti seaduslikke tehinguid.  Foto: Raul Mee

Ettevõtja Rein Kilk märkis ASi Pere maksejõutuse kriminaalasjas saadud süüdistuse kohta, et selles heidetakse ette täiesti seaduslikke tehinguid.

Kilk ütles ERR.ee-le, et süüdistuses heidetakse ette ASile Pere 100-protsendilise tütarühingu asutamist ning tütarühingule varade üleandmist.

"Mõistusevastane ning ausalt öeldes piinlik on sellist etteheidet Eesti Vabariigi nimel koostatud süüdistusest lugeda. Tütarühingu asutamine ja tütarühingule varade üleandmine on tavapärane ja lubatav tegevus, mida praktiseeritakse laialdaselt ja igapäevaselt," kinnitas Kilk.

Kilk selgitas, et kui mingi vara X (nt kinnistu) asendub 100protsendilise osalusega tütarühingus, kes oli ja jäi varade omanikuks ning kellel muud kohustused puudusid, siis ei saa see ju kuidagi põhjustada emaühingu maksejõuetust, kuid prokuratuuri esindaja Eesti Vabariigi nimel arvab paraku teisiti.

"Süüdistus on alusetu ja isegi absurdne. Jään ootama kohtu seisukohavõttu," ütles Kilk.

Loe pikemalt ERR.ee-st.

Hetkel kuum