Milline kihlveokontor toetab Sinu ennustust?

09. juuni 2016, 13:00
Euroopa meistrivõistlused jalgpallis kestavad 10. juunist 10. juulini.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160609/RANKING/160609740/AR/0/AR-160609740.jpg

Algava jalgpalli EMi eel püüavad nii fännid kui ka USA investeerimispank Goldman Sachs ära arvata turniiri käiku ja mängude tulemusi. Äripäev uuris, kas ja mil määral on huviliste püüdlused kihlveokontorites tasustatud.

Jalgpalli sünnimaalt pärit Skybeti ning Eestis tegutsevate Unibeti, Triobeti ja Olybeti pakutavate koefitsientide võrdlusest selgub, et kihlveokontorite omavahelises konkurentsis pole kindlat võitjat. Portaali valimisel tuleks lähtuda sellest, kui riskantseid panuseid plaanitakse teha ehk mis on ennustuse realiseerumise tõenäosus. Erineva riskitasemega valdkondades on teenusepakkujate pingerida vastavalt nende käest saadavatele võimalikele tuludele isesugune.

Esinelikut ennusta Unibetis

Goldman Sachsi ennustuse järgi võidab turniiri 23protsendilise tõenäosusega Prantsusmaa. Favoriitide hulka kuuluvad veel Saksamaa, kelle võidu tõenäosus on 20 protsenti, ning Hispaania ja Inglismaa, kelle sama näitaja ulatub vastavalt 14 ja 11 protsendini. „Prantsusmaale annab tugeva eelise koduväljak, muidu oleks favoriit Saksamaa,“ teatati Goldman Sachsist.

Panga koostatud regressioonimudel arvestab eelnevaid suurturniiride tulemusi ja omavahelisi mänge, arvesse võetakse ka Elo süsteemi arvutused. „Elo süsteemi mudelit on siiani edukalt kasutatud maletulemuste ennustamiseks,“ seisis Goldman Sachsi teates.

Pakutud soosikute järjestusega on nõus ka kõik neli kihlveokontorit. Koefitsientide võrdlusest selgub, et panustades Prantsusmaa võidule, saab ennustaja oma raha tagasi sõltumata portaalist neljakordselt. Kui aga riskide hajutamise eesmärgil panustada lisaks sama suur summa ka Saksamaa, Hispaania ja Inglismaa võidule, on kõige suurem tõenäosus saada kõrgeim tulu Unibetist. Seal ületab nelja riigi koefitsientide aritmeetiline keskmine konkurente.

See tähendab, et kui 10. juulil tõstab üks nimetatud riikide meeskondadest võidukarika pea kohale, oleks Unibeti võidukoefitsient teiste ennustusportaalidega võrreldes madalam vaid ühel juhul – Hispaania triumfi korral. Teiste variantide puhul oleks võidusumma kas suurem või võrdne ülejäänud keskkondadest saadava tuluga. Nii Triobeti, Olybeti, kui ka Skybeti soosikute esinelikus on aga vähemalt kaks konkurentidest madalamat koefitsienti.

Triobet soosib suuri riske

Lisaks favoriitide järjestamisele ennustas Goldman Sachs iga mängu kohta ka täpsed lõppseisud. Konkreetsele tulemusele panustamine punktiskoori täpsusega on tulusaim teenimisvõimalus kõigis kihlveokontorites, kuid koefitsiendid on nelja portaali võrdluses kõige kõrgemad Triobetis.

See tähendab, et keskkond meelitab eelkõige ennustajaid, kes soovivad teha riskantseid panuseid. Skoorile panustamine on seotud suure tõenäosusega oma raha kaotada, sest tulemusi, mille hulgast ennustaja saab soosiku valida ning mis võivad oodatu asemel realiseeruda, on palju.

Sellegipoolest kaasneb suure riskiga ka märkimisväärne teenimisvõimalus ning kui spordisõber otsustaks igale Goldman Sachsi pakutud skoorile panustada euro, oleks tema brutovõit kõikide tulemuste realiseerumisel Triobetis 315 eurot. Kuna mänge on alagrupi faasis 36, kujuneks panustatud rahaga arvestades puhaskasumiks 279 eurot ning tootlus oleks rohkem kui kaheksakordne.

Suurte riskide võtmist innustab lisaks Triobetile ka teine Maltalt pärit kihlveokontor Unibet. Sealt saaks kirjeldatud skeemi kasutav ennustaja Goldman Sachsi ennustuse täitumise korral brutovõidu suuruses 279 eurot, puhaskasumiga 243 eurot.

Kõige vähem toetab suurte riskide võtmist aga kodumaine Olybet, kelle koefitsiendid täpse skoori ennustamise puhul on madalaimad ning tootlus kirjeldatud stsenaariumi rakendumise korral kuuekordne.

Riski vähenedes koefitsiendid võrdsustuvad

Kui aga vaadata Goldman Sachsi ennustust selle pilguga, kes väljub igast alagrupiturniiri mängust võitjana või lõpeb see viigiga, siis kihlveokontorite koefitsiendid väga palju ei erine. Tegemist on ennustuse tüübiga, kus risk oma raha kaotada on oluliselt väiksem, kui näiteks täpsele skoorile panustades. Realiseeruda saavad vaid kolm võimalikku varianti ehk ühe või teise meeskonna võit või viik. Seega on oma raha kaotamise tõenäosus kaks kolmandikku.

Iga panustaja, kes ennustab iga mängu võitjat, kuid mitte täpset skoori, teeniks Goldman Sachsi ennustuse täitumise korral sõltuvalt valitud kihlveokontorist puhaskasumina 61,09 kuni 62,46 eurot. Seda 1eurose panuse korral igale mängule. Seega on selles valdkonnas teenusepakkujate pakutavate võidusummade maksimaalne erinevus kogu alagrupituriniiri kohta 1,37 eurot.

Olybet tunnustab konservatiivset strateegiat

Üks turvalisem ennustamise võimalus on pakkuda alagruppidest edasipääsejaid. Seda seetõttu, et igast neljaliikmelisest grupist saab kindlasti edasi kaks meeskonda ning lisaks pääsevad play-off’idesse neli parimat kolmandat kohta. Kokku on tänavusel EMil kuus alagruppi ning seega on igal meeskonnal suurem tõenäosus edasi saada, kui välja jääda.

Lisaks edasipääsejatele on kihlveokontorites võimalik ennustada, kes jäävad oma gruppides esimeseks ja kes teiseks ehk kindlustavad sisuliselt automaatse edasipääsu. Siinkohal on koefitsiendid veidi kõrgemad, sest täpset kohta ennustades saab rakenduda vaid üks võimalikust neljast variandist. Küll aga on risk ka kindla grupi koha ennustamisel võrreldes täpsele skoorile või mängu võitjale panustamisega küllaltki väike, kuna lõplik koht kindlustub kokkuvõttes alles kolme mängu tulemusena ning soovitud tulemuseni jõudmiseks on väga palju erinevaid variante.

Alagruppide soosikute ja edasipääsejate ennustamisel pakub parimaid koefitsiente kodumaine Olympic Entertainment Groupi kuuluv Olybet, mis tähendab, et kihlveokontor tunnustab võrreldes konkurentidega enam konservatiivsema strateegiaga ennustajaid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2016, 13:02
Otsi:

Ava täpsem otsing