Tallinna Sadam: viime raha sinna, kus intressi pole

17. august 2016, 16:30
Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160817/NEWS/160819752/AR/0/AR-160819752.jpg

Kui pank peaks küsima raha hoiustamise eest tasu, siis kanname raha sellesse panka, kus tasu ei küsita, kinnitas Tallinna Sadama finantsdirektor Marko Raid.

Negatiivsed intressid puudutavad Tallinna Sadamat, sest osa ettevõtte raha laekub SEB panka, kes teatas juriidiliste isikute arveldusarvel seisvale rahale tasude kehtestamisest. Kui SEB peaks negatiivsed intressid kehtestama, siis võtab Tallinna Sadam abinõud tarvitusele, lubas Raid: „Viime raha sinna, kus intressi pole.“

Raid lisask et SEB ei ole Tallinna Sadama põhipank ning üldiselt nad seal raha ei hoia. Samuti ei ole talle teadaolevalt Tallinna Sadamale veel negatiivset intressi rakendatud.

Sadama finantsdirektor ei pidanud võimalikuks, et nende ettevõte hakkaks tasude kehtestamise korral kontol seisvat raha viima kas võlakirjaturule või mõnesse muusse tootesse või isegi maksuametile ettemakseid tegema. „Täna on lihtne lahendus - kanname mõnda panka, kus negatiivseid intresse ei ole, kuniks on selliseid panku,“ kordas ta.

Enne, kui hakata negatiivse intressi hirmus raha teisele kontole kandma, peab prognoosima, kui suur summa ja millistel tingimustel sealt ära näpistatakse, möönis Raid. Ühe lahendusena näeb ta ka arvelduskrediidi kasutamist.

Tallinna Sadama puhul, kui pangakontole tekib suurem summa, siis seda seal niisama ei hoita ega koguta - lõpuks läheb seda raha ikkagi kusagil vaja. Kui raha enam tasuta hoida ei saa, eks siis makstakse näiteks omanikule kiiremini dividend välja, pakkus Raid.

Tema hinnangul käib praegu negatiivsete intresside puhul jutt suhteliselt sümboolsetest summadest, nii et see ei pruugi panna ettevõtteid liigutama. "Raha liigutamisegagi ju kaasneb kulu. Tõuseks intressimäär protsendi või kahe peale, siis hakkaks vaatama, mida see tähendab," arutles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. August 2016, 16:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing