Lauri Laasile tehti nõukogu liikme koht

05. oktoober 2016, 11:00
Lauri Laasi ja Arvo Sarapuu 2013.a kevadel Keskerakonna korraldatud meeleavaldusel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi maja ees Harju tänaval.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161005/NEWS/161009883/AR/0/AR-161009883.jpg
Ainult tellijale

Tallinna linnavalitsus suurendas Tallinna energiaagentuuri senist 12-liikmelist nõukogu veel ühe liikme võrra, määrates sinna kriminaalkorras karistatud endise riigikogu liikme Lauri Laasi.

Jõustunud kriminaalkaristuse tõttu riigikogust lahkuma pidanud Laasi asus selle aasta jaanuaris tööle Tallinna linnale kuuluvas ASis Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus arendusjuhina. Konkurssi sellele ametikohale ei korraldatud, sest abilinnapea Arvo Sarapuu kinnitusel seda tegema ei pidanud.

„See pole mingi „tiksuja“ amet, vaid reaalne töö ning seetõttu ma hindan teda. Näha on ka, et Laasit see teema huvitab,“ kiitis Sarapuu jaanuaris Laasi uut väljakutset.

Nüüd määras linnavalitsus Laasi ka Tallinna keskkonnaameti hallatava asutuse Tallinna energiaagentuur säästva energia nõukogu liikmeks. Selleks suurendati nõukogu ühe liikme võrra 13-liikmeliseks.

Tallinna energiaagentuuri põhiülesandeks on Tallinna linna säästva energiamajanduse planeerimine ja arendamine. Asutuse nõukogu esimees on abilinnapea Sarapuu.

Keskerakonda astus Laasi 1997. aastal ning hoolimata jõustunud kriminaalkaristusest näitab äriregister, et ta on endiselt partei liige.

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis eelmise aasta novembris, et Lauri Laasi ja Priit Toobal on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti panid Toobal ja Keskerakond toime ametialase võltsimise.

Laasile määrati karistuseks üheksa kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui Laasi ei pane kolme aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2016, 11:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing