Mari Mets • 12. detsember 2016 kell 8:30

Rongavanemate elatisvõlg arvatust kordades suurem

Kui seni arvati, et Eesti elatisvõlglaste koguvõlg oma laste ees on alla 15 miljoni euro, siis nüüd selgus, et see on 52 miljonit eurot.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Kui seni arvati, et Eesti elatisvõlglaste koguvõlg oma laste ees on alla 15 miljoni euro, siis nüüd selgus, et see on 52 miljonit eurot.

Mullu samal ajal hindas justiitsministeeriumi hallatav Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) Eesti 8040 elatisvõlglase koguvõla summaks oma lastele 14,5 miljonit eurot. Praeguse 8895 võlglase võlasummad on kokku aga hoopis 52 miljonit eurot. Seda on rohkem kui Pärnu linna aastaeelarve, varem arvatust on seda ligi neli korda rohkem.

Põhjus peitub justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuuliku selgitusel selles, et varasemates päringutes ei arvestatud kõiki nõudeid, vaid ainult elatist kui põhinõuet. Samas tuli välja, et täiturid sisestavad elatise nõudeid erinevalt ja seetõttu tegi RIK ka oma päringu ringi ning seeläbi selgus kordades valusam tõde oma ühelt vanemalt elatisraha ootavate laste kohta.

Loe tänasest Äripäeva loost, milliste uute sanktsioonidega plaanib riik hakata elatisvõlglasi lastele ette nähtud raha kätte saamiseks pitsitama, teiste seas on kavas minna võlgnike autode ja passide kallale.

Hetkel kuum