Äripäev • 7. märts 2017 kell 9:39

Eestil kaelas järjekordne ebaseadusliku riigiabi menetlus

Ivari Padari otsused on Eesti nurka mänginud.  Foto: Andras Kralla

Euroopa Komisjon on alustanud Eesti kohta ebaseadusliku riigiabi menetlust kahtlusega, et Tartu Agro on saanud riigilt põllumaad rendile turuhinnast odavamalt.

Menetluse algatamise taga on kunagise põllumajandusministri Ivari Padari otsus rentida 3098 hektarit riigile kuuluvat põllumaad sümboolse hinnaga ASile Tartu Agro ning mitte tagastada seda maad õigusjärgsetele omanikele, kirjutab Ärileht.

Euroopa Komisjon pole täpsustanud, mida riigiabimenetlus puudutab, küll aga saatis selle kohta teate Vabaerakonna saadik Artur Talvik. "Euroopa Komisjoni uurimise eesmärk on välja selgitada rendilepingus fikseeritud renditasu ja turupõhiste renditasude vahe, just rendisoodustust käsitleb komisjon ebaseadusliku riigiabina," teatas Talvik.

Riigikogu maaelukomisjoni liige ja korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Talvik teatas, et ministeerium on esitanud Euroopa Komisjonile aasta tagasi olukorda ilustava eksperthinnangu, mis hindas 2015. aastal nende maade turupõhiseks keskmiseks renditasuks üksnes 26,8 eurot/ha. Maa-ameti andmeil oli 2013.–2016. aastal keskmine vahemikus 210–220 eurot/ha.

Loe pikemalt Ärilehest.

Hetkel kuum