Äripäev • 31. mai 2017 kell 9:17

Sester õigustab valitsuse samme veelgi majandust kiirendada

Rahandusminister Sven Sester  Foto: Andras Kralla

Viimase viie aasta kiireimat majanduskasvu kommenteerides ütles rahandusminister Sven Sester, et 4,4% suurune kasv kasvatab riigi majanduslikke võimalusi ja seetõttu kavatseb valitsus jätkata majanduskasvu toetavate sammudega.

„Esimeses kvartalis 4,4 protsendini kiirenenud majanduskasv on hea tulemus ja näitab ühtaegu nii Eesti ettevõtete võimet toota ja eksportida kui ka majanduskonjunktuuri paranemist meie ekspordipartnerite juures,“ ütles rahandusminister Sven Sester pressiteate vahendusel.

„Kiirem majanduskasv kasvatab Eesti inimeste ja Eesti riigi majanduslikke võimalusi ja kindlustunnet tuleviku ees. Seetõttu on meil lähiajal plaanis majanduskasvu toetavaid samme,“ lisas Sester.

Näiteks rakendub järgmisest madalam tulumaksumäär – 14 protsenti – äriühingute regulaarsetele kasumijaotistele. See parandab ministri sõnul Eesti atraktiivsust konkurentsis uute investeeringute pärast. "Kuigi esimeses kvartalis investeeringud kasvasid, on kasvu jätkumiseks neid kindlasti juurde vaja."

Pressiteates loetles Sester üles veel ka ettevõtjate võimaluse maksuvabalt töötajaid majutada ja transportida ning teha kulutusi tervise edendamiseks. Samuti maksuvaba tulu reformi mõju, osalusoptsioonide maksustamise soodustamine ja ettevõtluskonto loomine.

Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja ütles täna, et valitsus peab praeguses olukorras olema majanduse ergutamisega ettevaatlik, muidu ootab meid majanduskriis.

 

Hetkel kuum