Äripäev • 22. juuni 2017 kell 7:59

RKASi juht astub täna tagasi

Urmas Somelar.  Foto: Scanpix/Postimees

Riigi Kinnisvara ASi juht Urmas Somelar esitab tagasiastumispalve.

Esitan käesolevaga Riigi Kinnisvara ASi nõukogule oma tagasiastumispalve ettevõtte juhatuse esimehe kohalt, teatas ta. "Soovin selle sammuga anda uuele nõukogule võimaluse keskenduda oma lähikuude töös J. Kuperjanovi 9 seotud küsimuste aruelule, mitte erinevate lindistuste kuulamisele ja kuuldu hindamisele," kirjutas ta pressiteates.

Kuperjanovi 9 on Eesti rahva muuseumi (ERM) endine näitusehoone, mida soovisid endale korporatsioon Sakala ja Tartu linn ning mille müügil tekkis konflikt Somelari ja endise riigihaldusministri Mihhail Korbi vahel. Näitusemaja jõudis küll enampakkumisele, kuid minister Korb selle tühistas selle. 

Sakala tegi avaliku enampakkumise tühistamisele järgnenud pakkumisel selle hoone eest parima pakkumise, milleks oli 610 000 eurot. Selle asemel kohustas minister Korb Riigi Kinnisvara nõukogu ja juhatust võõrandama hoone Tartu linnavalitsusele hinnaga 500 001 eurot.

"Riigile kuuluva äriühingu juhatuse liikmena ei saa ma nõustuda äriühingule rahalise kahju tekitamisega ning täna hommikupoolikul saatsin sellekohase ametliku kirja ka Riigi Kinnisvara nõukogu liikmetele. Ma loodan, et hiljuti ametisse nimetatud uus nõukogu koguneb peatselt, et selle hoone võõrandamise küsimuses otsus teha," kommenteeris Somelar.

Ta lisas, et kogu protsessi teeb kummaliseks asjaolu, et kohe pärast märgukirja saatmist nõukogu liikmetele lekitati meediasse üks Riigi Kinnisvara ASi sisemise koosoleku helisalvestus, millel Somelar haridusminister Mailis Repsi peast rasedaks ning kantsler Tea Varrakut kurjaks tädiks. Ta on asjaosaliste ees vabandanud.

Mullu kevadel pälvis Somelar avalikkuse tähelepanu, kui leidis, et üle 45-aastane inimene ei ole enam kuigi võimeline uusi töövõtteid omandama.

 

Hetkel kuum